همتی: بانک های خارجی همکاری با بانک های کشور را آغاز کردند

همتی: بانک های خارجی همکاری با بانک های کشور را آغاز کردند

خبرگزاری صدا و سیما/ مدیر عامل بانک ملی ایران اعلام کرد : در حال حاضر سوئیفت باز شده و بانک های خارجی فعالیت خود را با بانک های کشور آغاز کرده اند.

دکتر عبدالناصر همتی افزود : عملکرد بانک ملی ایران در حوزه بین الملل در سال جاری رشد مطلوبی خواهد داشت و حداکثر تا نیمه اول امسال وضع مناسب و مطلوبی در حوزه فعالیت های ارزی و بین المللی خواهد داشت.

همتی با بیان اینکه سال 95 در دولت به عنوان سال شکوفایی اقتصادی مطرح شده است ، به تشریح اتفاقات مثبت پس از برجام پرداخت و گفت : خوشبختانه اتفاقات مثبت و امیدوار کننده ای در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه فعالیت بانک ها پس از اجرای برجام رخ داده است و بانک ها نیز برای تداوم این وضع باید حمایت مطلوبی از برنامه های دولت داشته باشند.

همتی افزود : با توجه به شرایط مثبت ایجاد شده وضعیت فعالیت های بانک ملی ایران در حوزه ارزی و بین الملل تا نیمه اول امسال رشد و توسعه ویژه ای خواهد داشت .

مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به نام گذاری سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل تأکید کرد : با توجه به اینکه بانک ها تأمین کننده 90 درصدی منابع مالی طرح های اقتصادی کشور هستند در سال جاری نیز باید این روند تداوم یابد و بانک ملی ایران نیز به سهم خود با اقدامات مختلف ، صنایع کوچک و تولیدی را در چارچوب ایجاد اشتغال مورد حمایت قرار خواهد داد و همچنین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی کوچک را جهت احیای فعالیت های تولیدی در دستور کار قرار خواهد داد .


بنا برگزارش بانک ملی ایران ، همتی در ادامه با اشاره به تلاش های صورت گرفته در سه سال گذشته در بانک ملی ایران ابراز داشت : خوشبختانه با برنامه ریزی و هدایت برنامه ها و نظارت لحظه ای و همچنین عزم و تلاش جدی مدیران و کارکنان ، وضعیت فعلی بانک ملی ایران مطلوب و مناسب بوده و اعتماد مردم به این بانک افزایش قابل توجهی یافته است .

دکتر همتی با اشاره به منابع 140 هزار میلیارد تومانی بانک ملی ایران ، سودآوری را در کنار خدمت به اقشار مختلف مردم به عنوان یکی از اهداف این بانک به عنوان یک بنگاه اقتصادی بیان کرد و گفت : برای رسیدن به این هدف تمامی فعالیت ها روزانه رصد و پیگیری می شود.

وی رفع نیازهای معیشتی و رفاهی کارکنان را جزو اهداف و اولویت های اساسی هیأت مدیره بانک دانست و به تشریح اقدامات صورت گرفته در این خصوص پرداخت.

مدیر عامل بانک ملی ایران فعالیت شفاف براساس اصول بنگاه داری را یکی از اهداف این بانک در سه سال اخیر دانست و گفت : خوشبختانه مسئولان دولت و وزارت امور اقتصادی و دارایی در این مدت نه تنها هیچ تکلیف و فشاری بر بانک ملی ایران وارد نکرده اند بلکه انواع کمک ها و حمایت ها را نیز در جهت توسعه فعالیت های این بانک داشته اند.

وی گفت: بانک ملی ایران در سال 94 از رشد 24 درصدی منابع بهره مند شد در حالی که بیشترین رعایت نرخ سودهای مصوب را نیز در کارنامه فعالیت خود داشت و این نشانگر اعتماد مردم به بانک ملی ایران است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همتی: بانک های خارجی همکاری با بانک های کشور را آغاز کردند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X