ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روانشناسی بی محلی به افراد آشنا خودخواهی است

روانشناسی/ بی محلی به افراد آشنا خودخواهی است

باشگاه خبرنگاران/ امان الله قرایی مقدم جامعه شناس با اشاره به اینکه سلام کردن یک وظیفه اخلاقی برای تمامی افراد است اظهار کرد: در فرهنگ همه ملت ها و عرف بین الملل، چگونگی سلام و احوالپرسی با دیگران در شناخت شخصیت افراد و قضاوتی که از رفتار و اخلاق آن ها خواهند داشت تاثیر فراوانی دارد بنابراین با نادیده گرفتن افراد اشنا در کوچه و خیابان اجازه قضاوت نادرست را به دیگران ندهیم.
وی تصریح کرد: همه افراد با هرگونه رفتار و مقام و شخصیتی، طالب مورد استقبال قرارگرفتن هستند، بنابراین در سلام کردن به دیگران پیشی بگیرید چرا که این رفتار نشانه تواضع و ادب شماست و موجب خواهد شد که در همه حال مورد احترام قرار بگیرید.
قرایی مقدم درخصوص اداب های سلام کردن افزود: شایسته است که در هنگام ورود به مکانی با صدای بلند و رسا سلام کنیم ، در هنگام سلام و احوالپرسی باید کاملا از جا برخیزیم ، وقتی سرگرم بحث مهم یا کار ارزشمندی هستیم نباید به بهانه انجام کار مهم ،از سلام و احوالپرسی غافل شویم.
این جامعه شناس در پایان گفت: سلام و احوالپرسی افراد را خوش خلق تر کرده و اثرات مثبت حاصل از ان، بر روح و جسم فرد سلام دهنده باقی خواهد ماند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده