روانشناسی بی محلی به افراد آشنا خودخواهی است

روانشناسی/ بی محلی به افراد آشنا خودخواهی است

باشگاه خبرنگاران/ امان الله قرایی مقدم جامعه شناس با اشاره به اینکه سلام کردن یک وظیفه اخلاقی برای تمامی افراد است اظهار کرد: در فرهنگ همه ملت ها و عرف بین الملل، چگونگی سلام و احوالپرسی با دیگران در شناخت شخصیت افراد و قضاوتی که از رفتار و اخلاق آن ها خواهند داشت تاثیر فراوانی دارد بنابراین با نادیده گرفتن افراد اشنا در کوچه و خیابان اجازه قضاوت نادرست را به دیگران ندهیم.
وی تصریح کرد: همه افراد با هرگونه رفتار و مقام و شخصیتی، طالب مورد استقبال قرارگرفتن هستند، بنابراین در سلام کردن به دیگران پیشی بگیرید چرا که این رفتار نشانه تواضع و ادب شماست و موجب خواهد شد که در همه حال مورد احترام قرار بگیرید.
قرایی مقدم درخصوص اداب های سلام کردن افزود: شایسته است که در هنگام ورود به مکانی با صدای بلند و رسا سلام کنیم ، در هنگام سلام و احوالپرسی باید کاملا از جا برخیزیم ، وقتی سرگرم بحث مهم یا کار ارزشمندی هستیم نباید به بهانه انجام کار مهم ،از سلام و احوالپرسی غافل شویم.
این جامعه شناس در پایان گفت: سلام و احوالپرسی افراد را خوش خلق تر کرده و اثرات مثبت حاصل از ان، بر روح و جسم فرد سلام دهنده باقی خواهد ماند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روانشناسی بی محلی به افراد آشنا خودخواهی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X