ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هفت نکته برای اینکه در آزمون رانندگی موفق باشید

هفت نکته برای اینکه در آزمون رانندگی موفق باشید

خودرو سازی/ اگر شما تاکنون دارای گواهینامه رانندگی نیستید به راستی مایه تاسف است زیرا شما یک شادی پرتحرک و لذت بخش را از دست داده اید.
و اگر در حال گذراندن کلاس‌های اموزش رانندگی بوده و به آزمون رانندگی نزدیک هستید به شما تبریک می‌گوییم که در حال نزدیک شدن به این لذت بی پایان هستید.
در روز آزمون رانندگی حتی می‌توانید قوی ترین اعصاب را به دل نگرانی و تشویش بیاندازید بنابراین در اینجا هفت راهنمایی مفید برای کمک به اینکه در این آزمون موفق باشید به شما توصیه می‌کنیم.

به صورت کامل و مرتب تمرین کنید
بیش از اینکه به صورت رسمی‌در آزمون رانندگی قرار بگیرید شما باید چندین بار بر پشت فرمان رانندگی را تمرین کنید زیرا آزمون عملی مهمترین فعالیت شما در طی پروسه دریافت گواهینامه خواهد بود تا بدین ترتیب از شتاب زدگی و استرس نیز دوری کرده باشید و در ضمن سعی کنید در طی دوره آموزش از یک مربی خبره برای اینکار بهره ببرید که البته پیدا کردن آن نیز با پرسش از سایر دانش آموزان و همچنین بررسی کارنامه مربیان در طول دوره اموزش در صورت امکان دسترسی پیدا کنید.

در هنگام آزمون تمرکز کامل داشته باشید..
قبل از امتحان رانندگی، تلفن همراه خود را خاموش کرده و یا در حالت بی صدا قرار دهید و البته تما صبحانه کامل میل کرده باشبد و در زمانی که در پشت فرمان قرار دارید از نگاه کردن به چشم‌های کنجکاو به رانندگی خود اجتناب کرده که به طور یقین باعث حواس پرتی شما خواهد شد و از سرعت بالا پرهیز کرده و به علامت‌های جاده ای توجه کامل داشته باشید و در ضمن همیشه حواستان به خط عابر و عابرین پیاده باشد.

دست‌ها بر روی فرمان قرار داشته باشد
یکی دیگر از پیشنهادات مفید برای آزمون رانندکی این است که سعی کنید هر دو دست خود را بر روی فرمان نگاه دارید زیرا هنوز شما مسافرانی در خودرو تداشته و یا در حالت خوردن صبحانه نیستید.
طرز نگاه داشتن فرمان با هر دو دست در حالت ۳ و ۹ است که البته برخی حالت‌های دیگر را نیز پیشنهاد کرده اند که یک استراتزی ایمن و موثر است و مربی خود را به رانندگی شما امیدوارتر خواهد کرد.

نگاه به مراتب به جلو
در هر دو حالت مسابقه و رانندگی در خیابان، مهم این است که نگاه به مراتب به جلو داشته باشید زیرا نگاه داشتن چشم بر روی سطح جاده می‌تواند شما را برای عکس العمل در برابر حوادث و عوارض جاده ای بسیار کمک کند و هر چه زودتر شما چیزی را ببینید سریع تر می‌توانید واکنش نشان داده تا شما و مسافرانتان ایمن تر باشند.

تمامی‌سطح جاده را تحت نظر داشته باشید..
گوشی هوشمند خود را در جیب قرار داده و دست خود را بر روی فرمان داشته و نگاه خود را بر روی سطح جاده متمرکز کنید.
به هر حال ما می‌دانیم که رانندگی بسیار می‌تواند سخت باشد ولی با بررسی آِنه و تحت نظر داشتن مناطق کنار جاده که احتمال بازی کودکان در آن بیشتر است و یا اینکه ترافیک‌های بالقوه را مدنظر داشته باشید می‌توانید به راحتی پیش بینی‌های لازم برای یک رانندگی ایمن را در پیش روی داشته باشید.

با شرایط خود را تطبیق دهید..
آب و هوای نامساعد تقریبا در زمانی که انتظارش را ندارید در پیش روی شما قرار می‌گیرد و اگر این شرایط در طول آزمون رانندگی روی دهد مستلزم ان است که پیش بینی درست برای این شرایطظ را داشته باشید که به این معنی است که باید سرعت خود را کم تر کرده و ترمز را هر چه زودتر بگیرید و در ضمن بین خود و ماشین جلویی فاصله خود را بیشتر کرده و گوشه‌های جاده و اطراف را با دقت فراوان مدنظر داشته باشید.
باران، تگرگ، و برف می‌تواند یک چالش برای رانندگی حتی برای کهنه کاران ان داشته باشد که پختگی شما بیشتر به چشم خواهد آمد.

تصادف نکنید
مهمترین نکته این است که تصادف نکنید اگر شما در حال گرفتن آزمون بوده به جلو و عقب خودرو را در هنگام آزمون پارک مدنظر قرار دهید و سعی کنید به اشیاء اضافی در پارکینگ برخورد نکنید زیرا شرط مهمی‌برای این است که از آزمون با موفقیت بیرون بیایید.
به هر حال اگر این نکات را به خوبی مدنظر داشته باشید به احتمال بسیار زیاد در اولین آزمون رانندگی شهری گواهینامه خود را دریافت خواهید نمود.

هفت نکته برای اینکه در آزمون رانندگی موفق باشید

هفت نکته برای اینکه در آزمون رانندگی موفق باشید

هفت نکته برای اینکه در آزمون رانندگی موفق باشید

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده