ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سفر هیئت کنگره آمریکا به بیروت لغو شد

سفر هیئت کنگره آمریکا به بیروت لغو شد

تسنیم/ منابع لبنانی از لغو سفر هیئت کنگره آمریکا به بیروت به علت اوضاع دشوار امنیتی لبنان خبر دادند.

روزنامه الاخبار لبنان به نقل از منابع بانکی آگاه این کشور نوشت: یک هیئت از کنگره آمریکا قرار بود طی دو روز گذشته با رئیس بانک ملی لبنان و اتحادیه بانک ها ملاقات کند که سفر آن به علت اوضاع امنیتی دشوار در این کشور لغو شد.
این منابع افزودند: قرار بود سه عضو کمیته خدمات مالی و بانکی کنگره شامل گریگوری میکس دموکرات و مایک ویتزپاتریک و روبرت‌بتینگر جمهوری خواه اعضای این هیئت را تشکیل دهند.
به نوشته روزنامه الاخبار، این سه نفر به فعالیتهای گسترده در کمیته‌های مربوط "مبارزه با تروریسم"، "راهبردها" و "جنگهای غیرکلاسیک" و سایر فعالیتهایی هستند که مجموعه‌ای از کارهای مالی و بانکی و اطلاعاتی را در خود جای می‌دهد.
نخستین فرد عضو کمیته مربوط به سیاستهای پولی و مبادلات تجاری و عضو کمیته دیگری است که فعالیت آن با توسعه دفاع ملی تاثیرگذار بر سیاست خارجی و برنامه ریزی راهبردی مرتبط می شود.
مایک ویتزپاتریک نایب رئیس یک کمیته فرعی خارجی و عضو موثر در برخی کمیته‌های مربوط به اطلاعات مالی و مبارزه با تروریسم است.
اما روبرت بتینگر از شخصیتهایی است که دستی طولانی در زمینه اطلاعات مالی و مبارزه با تروریسم دارد. او با بیش از 200 شخص، فرمانده و کارشناس امنیتی در چارچوب کار خود در مبارزه با حمایت مالی از تروریسم ملاقات کرده است. او دو کنفرانس با حضور نمایندگان پارلمانی از 30 کشور اروپایی برای بحث درباره امور امنیتی و نظارت مالی برگزار کرده و ریاست کمیته ویژه مبارزه با تروریسم و جنگهای غیرکلاسیک را برعهده دارد.
منابع یاد شده گفتند: هدف اعلام نشده از سفر همان "دغدغه های آمریکا" و در صدر آن تضمین عدم دستیابی حزب الله به هرگونه پولی بود که براساس توافق هسته ای ایران آزاد خواهد شد. هدف دیگر بستن همه سازوکارهای بانکی و مالی و تجاری در برابر حزب الله بود.
روزنامه الاخبار نوشت: این سفر قرار بود درچارچوب کمپین تعدادی از اعضای کنگره آمریکا در چارچوب مقابله با توافق هسته‌ای با ایران صورت بگیرد چرا که معتقدند لغو تحریمهای ایران و آزادسازی بیش از یکصد میلیارد دلار ممکن است به افزایش حمایت مالی ایران از حزب‌الله و ساختار نظامی آن منجر شود.
به نوشته این روزنامه، پیش بینی می شد این هیئت فشارهای دیپلماتیک وارد کند تا به صاحبان بانکهای لبنانی متذکر شود که آنها با دلار آمریکا کار می‌کنند و بانکهای فعال در لبنان به آمریکا در زمینه مبادلات مالی و تجاری نیاز دارند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X