ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش خوش‌بینی سرمایه‌گذاران در آلمان

افزایش خوش‌بینی سرمایه‌گذاران در آلمان

اقتصاد نیوز/ به‌عنوان نشانه‌ای از نتیجه‌بخشی محرک‌های بانک مرکزی اروپا در بزرگترین اقتصاد منطقه اروپا،‌ شاخص اعتماد سرمایه‌گذاران آلمانی برای دومین ماه متوالی افزایش یافت.

به گزارش بلومبرگ، مرکز تحقیقات اقتصادی اروپا در منهایم (ZEW) اعلام کرد شاخص انتظارات سرمایه‌گذاران و معامله‌گران،‌ که با هدف پیش‌بینی تحولات اقتصادی شش‌ماهه ارائه می‌شود، از رقم 4.3 در ماه گذشته به 11.2 در ماه آوریل افزایش داشته است. این در حالی است که اقتصاددانان بررسی شده توسط بلومبرگ انتظار داشتند این رشد به رقم 8 برسد.

سیاست‌گذاران بانک مرکزی اروپا با تزریق پول به منطقه یورو از طریق خرید اوراق قرضه و نرخ‌های بسیار پایین در تلاش برای احیای تورم منطقه هستند. بررسی بلومبرگ در روز دوشنبه نشان داد که اکثر اقتصاددانان احتمال اعمال دور تازه‌ای از اقدامات تحریکی را بعد از تابستان زیاد می‌دانند.

از دهم مارس و زمانی که بانک مرکزی اروپا نرخ سپرده رسمی را به منفی 0.4 درصد کاهش داده، دور سوم تسهیل کمی را به 80 میلیارد یورو توسعه داده و خبر از اعطای وا‌م‌های بلندمدت برای بانک‌های اروپایی را داد، شاخص داکس آلمان با رشدی 8 درصدی مواجه شده است.

بوندس‌بانک در گزارش ماهانه خود در روز دوشنبه اعلام کرد: پس از سرعت قوی توسعه اقتصادی در سه‌ماهه نخست سال 2016، نشانه‌هایی از کاهش سرعت رشد در اقتصاد آلمان در این سه‌ماهه به چشم می‌خورد.

بانک مرکزی اروپا آخرین تصمیم خود را در خصوص نرخ را روز پنجشنبه در فرانکفورت اعلام خواهد کرد و ماریو دراگی رئیس این بانک نیز بعد از آن کنفرانس خبری خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X