ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۱۰ درصد معتادان ، زنان هستند

۱۰ درصد معتادان ، زنان هستند

مثلث/ معاون رئیس در امور زنان و خانواده گفت : حدود ده درصد از معتادان جامعه زن و ۶۲ درصد معتادان زن متاهل هستند.
شهین دخت مولاوردی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود : سن اعتیاد در زنان به ۱۳ سال کاهش یافته و الگوی مصرف آنها از سنتی به صنعتی و روانگردان تغییر کرده است .

وی با بیان اینکه ۴۹ درصد جمعیت کشور معادل ۳۵ میلیون نفر را زنان تشکیل می دهند افزود : از این تعداد دو و نیم میلیون نفر سرپرست خانوار هستند .

مولاوردی گفت : از ۱۲ میلیون جوان کشور نیمی دختر هستند .

وی با بیان اینکه سامانه پیامکی ۱۰۱ برای دریافت مطالبات زنان و برنامه ریزی بر این اساس ایجاد شده است افزود : بانک جامع اطلاعاتی از وضع زنان سرپرست خانوار ایجاد می شود .

معاون رئیس جمهور گفت : وضع زنان سرپرست خانوار ، دختران فارغ التحصیل دانشگاهی و مطالبات زنان شاغل نیازمند اقدام فوری است .

مولاوردی تصریح کرد: اطلس وضع زنان بر اساس ۳۱ گزارش استانی درباره آسیب های آنها تدوین شده است .

وی درباره انتشار سخنانش مبنی بر حضور زنان در ورزشگاهها گفت : در یک نشست خبری به مناسبت دهه فجر خبرنگاری در این زمینه از من سوال کرد که پاسخ دادم کمیته مشترکی برای ایجاد سازو کارهای مناسب درباره حضور زنان و خانواده ها در ورزشگاهها ایجاد می شود اما منظور من از این سخن، قرار داشتن این موضوع در صدر مطالبات زنان نبوده است.

وی گفت : در آن مصاحبه اعلام کردم این مطالبه ای است که باید بررسی شود اما یک روزنامه با بداخلاقی و برای تشویش افکار عمومی نوشت که من اعلام کرده ام حضور زنان در ورزشگاهها در صدر مطالبات آنان قرار دارد .

وی افزود : به این روزنامه اعتراض شد اما توجه و عذرخواهی نکردند .

مولاوردی گفت: پس از گذشته ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی انتظار داریم این مسئله ساده حل و با در نظر گرفتن ملاحظات لازم در زمینه های فرهنگی وعرفی نگرانیها رفع شود .

وی افزود : درخواست حضور زنان در ورزشگاهها خواسته به حقی است ودر چارچوب شادی ونشاط باید این مسئله حل شود.

وی درباره آمار طلاق در کشور گفت : درخواست ارائه گزارشی از دادگستری را داده ایم اما پس از گذشته پنج شش ماه از این درخواست تا کنون گزارشی در این زمینه به دست ما نرسیده است .

مولاوردی ادامه داد : افزایش آمار دخترانی که در سن پایین طلاق می گیرند و سن ازدواج زنان نگران کننده است .

وی افزود : در این دولت لایحه بیمه زنان سرپرست خانوار را به مجلس ارائه دادیم ، لایحه تقلیل ساعت کار زنان شاغل که در دولت گذشته ارائه شده بود پیگیری کردیم و درباره ۲۰ ماده قانون مدنی با قوه قضائیه به نتیجه رسیدیم .

مولاوردی درباره مرخصی زایمان گفت : سازمانهایی که تحت شمول سازمان تامین اجتماعی هستند این قانون را اجرا نمی کنند اما سازمانهایی که مرتبط با بیمه خدمات درمانی هستند این قانون را اجرا می کنند .

وی افزود : آماری از زنانی که از قانون جدید مرخصی زایمان استفاده کرده اند نداریم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده