ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لطفا تا اطلاع ثانوی ازدواج نکنید!!

لطفا تا اطلاع ثانوی ازدواج نکنید!!

جیم/ باید در ازدواج بعضی افراد تاخیر بیفتد تا بلکه کمی به خودشان بیایند و دست و پایشان را جمع کنند. ازدواج به بالارفتن سن و سال نیست که تا یکی سنش رسید به بیست بخواهد اقدام کند و زندگی مشترکی تشکیل دهد. ازدواج کردن به مسئولیت‌پذیری است؛ به جسارت و پشتکار داشتن برای یک زندگی دونفره است با تمام ریز و درشت اختلافاتی که وجود دارد و مدیریت کردن این اختلافات و تفاوتهاست. بعضی‌ها قدوبالایی بلند کرده‌اند و سن و سالی گذرانده‌اند اما متاسفانه هنوز بچه‌اند! به این معنا که هنوز نسبت به مسائلی که در خانواده جریان دارد بی‌مسئولیت و بی‌توجه هستند. اصلا نمی‌دانند چه مشکلاتی در خانه وجود دارد و هنوز مثل دوران کودکی‌شان سرگرم مشغولیات خودشان هستند. البته آن زمان‌ها با هم سن و سال‌های خودشان بازی می‌کردند و از خانواده فارغ بودند، اما الان به دنبال دل مشغولی‌های مختلف‌شان از درس تا کار هستند و باز هم از خانواده بی‌خبر و فارغ! فقط رفت‌وآمد فیزیکی دارند و هیچ نقشی در خانواده ندارند. حد فاصل نیازهایشان بین سه مکان در خانه است، اتاق خودشان، آشپزخانه و دستشویی! به این افراد توصیه می‌کنیم قبل‌ از هر چیز با پذیرفتن چند مسئولیت در خانه و یا حتی مسئولیت‌های اجتماعی در محیط‌های دانشگاهی یا کاری به روحیه مسئولیت‌پذیری و بزرگ شدن خودشان کمک کنند. در زیر چند مثال دخترانه و پسرانه برای مسئولیت پذیرترشدن می‌زنیم:

دخترانه اگر فکر‌کرده‌اید که همه چیز ادامه تحصیل است و سخت مشغول امور درسی و دل مشغولی‌های خودتان هستید؛ اگر مادرتان بیمار می‌شود یا مشغله دارد و شما حتی احساس مسئولیت نمی‌کنید که کمی از امور خانه را به عهده بگیرید مثلا یک غذای معمولی درست کنید... شما وقتی حداقلِ آمادگی برای ازدواج کردن را دارید که بتوانید وظایف و امور یک مادر را به‌خوبی انجام دهید. پس کمی به فکر خودتان در ابعاد دیگر هم باشید. اگر راست می‌گویید کدبانویی و بلندهمتی و حس مسئولیت‌پذیری‌تان را قبل از ازدواج نشان دهید.

پسرانه شاید هنوز برای خرید کتب درسی دانشگاهی‌تان و حتی پول تو جیبی‌تان دستتان را با جسارت تمام جلوی پدرتان دراز می‌کنید، واقعا اگر قصد ازدواج دارید کمی به خودتان زحمت بدهید و به دنبال کاری بروید، کمی درآمدزایی داشته باشید، حتی اگر پدر گرامی‌تان مایه‌دار هستند و شما فکر می‌کنید که برای ازدواج حامی اقتصادی 100 درصد دارید! این که شما الان دست‌دراز می‌کنید نشان‌دهنده این است که هنوز به قدرت تامین‌کنندگی اقتصادی نرسیده‌اید و نسبت به نقشی که قرار است در آینده داشته باشید کمی بی تفاوتید! اگر راست می‌گویید کدخدایی و بلندهمتی و حس مسئولیت‌پذیری‌تان را قبل از ازدواج نشان‌ بدهید. حداقل با تامین پول تو جیبی خودتان!!

راهکار‌های مشترک برای شروع می‌توانید در خانه با دیگران ارتباط عاطفی برقرار‌کنید و روحیه سازش را در خودتان افزایش‌دهید، به‌خاطر عوض کردن شبکه تلویزیون و دیدن برنامه دلخواه‌تان آرامش خانه را به هم نزنید و به راحتی بگذرید. در گروه دوستی‌تان گاهی از خواسته‌های‌تان کوتاه بیایید تا بتوانید گذشت را یاد‌بگیرید. بهتراست مهارت‌های زندگی را الان یاد‌ بگیرید نه وقتی که افتادید در زندگی مشترک! به قول استاد محمدتقی جعفری: «آیا برای 50 سال زندگی مشترک نمی‌خواهید 50 ساعت وقت بگذارید، فکر‌کنید، مطالعه کنید یا به سخنرانی بزرگان در این زمینه گوش کنید؟!»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده