ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چه کمکی به همسر «افسرده» می‌توان کرد ؟

چه کمکی به همسر «افسرده» می‌توان کرد ؟

همشهری آنلاین/ اگر همسرتان افسرده است بدانید که او به شایع‌ترین بیماری روحی دنیا مبتلا شده است.
بیمار افسرده نمی‌تواند از زندگی لذت ببرد و روال طبیعی زندگی‌اش مختل می‌شود. شما و خانواده او بیش از هر فرد دیگری می‌توانید همسرتان را به جریان دوباره زندگی برگردانید، روش‌های همیاری با همسر افسرده‌تان را با ما تمرین کنید.
واقعا او افسرده است؟
برای افسرده بودن وجود چند نشانه از این موارد و ادامه پیدا کردن این علائم به‌طوری که زندگی معمولی فرد مختل شود لازم است:1- احساس‌هایی مثل پوچی، اندوه طولانی، بی‌انگیزگی یا تندخویی 2- بی‌علاقگی به امور زندگی و حتی تفریحات 3- احساسات منفی مثل خود کم‌بینی، احساس عدم‌ اعتماد‌به‌نفس و خودسرزنشگری 4- فکر‌های آسیب‌رسان به‌خود 5- اختلال در خواب و اشتها 6- مشکلات تمرکز وخستگی‌های مکرر 7- ارتباط برقرار نکردن یکباره با دیگران 8- گریه‌های مکرر بی‌دلیل.
این آگاهی لازم است
شاید همه عزم‌تان جزم را کرده‌اید تا به همسرتان کمک کنید اما مهم‌تر فهم ریشه مسئله است. اگر دلیل و زمینه ایجاد افسردگی او را پیدا کنید راه‌حل هم مشخص می‌شود و کمک شما مقطعی نخواهد شد. اغلب بیماران افسرده چند رویداد و اتفاق بد و ناراحت‌کننده را پشت سر گذاشته‌اند مثل مرگ عزیزان. دسته دیگران بیماران افسرده ممکن است بدن ضعیفی پیدا کرده باشند و نتوانند مشکلات قبلی‌شان را تحمل کنند پس افسرده می‌شوند مثلا بعد زایمان و ضعف بدنی، گروهی از زنان به افسردگی دچار می‌شوند. گروهی دیگر از افراد افسرده افرادی‌اند که به مرور به توانایی‌ها، آینده بهتر، ارزش‌ها و قابلیت‌های خودشان یا نتیجه دادن تلاشی که مدت‌ها برای آن زحمت کشیده‌اند شک کنند مثل در خطر دیدن آینده زندگی مشترک، فرزندی که متولد شده است و... .
نقش شما در درمان
زندگی در کنار همسر افسرده سخت است و شاید او به خیلی از نیازهای شما بی‌توجه شود. در این شرایط ممکن است برایتان سؤال پیش بیاید که چرا باید تحمل کنید؟ چقدر؟ چرا شما و... . افسردگی همسر مثل هر بیماری دیگر، یکی از انواع امتحان‌های خداست برای سنجش عیار بندگی‌تان، افزایش قدرت صبر و خویشتن‌داری و فرصت دوستی بیشتر با خدا. باور به اینکه سهم شما از بیماری همسرتان امتحان شخصی خدا از شماست منت گذاشتن بر همسرتان را از شما می‌گیرد و این خود یک موفقیت برای هر دوی شماست.زمان بهتر شدن دوره افسردگی بستگی به عمق بیماری، کمک گرفتن شما از متخصص و شاید دارو و شرایطی است که برای بهتر شدن همسرتان ایجاد می‌کنید. به او بگویید که هوایش را دارید وبهتر شدنش به‌خاطر وجود خودش نه وظایف به زمین مانده‌اش برای ادامه زندگی شما حیاتی است.
و نکته آخر در کنار تمام این اقدامات باید به روان شناس مراجعه کنید.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده