ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جزئیاتی تازه از دستگیری قاتل پسر بچه 10 ساله

جزئیاتی تازه از دستگیری قاتل پسر بچه 10 ساله

فارس/ با کشف جسد پسربچه‌ای در ۱۰ شهریورماه سالجاری، تنها یک روز پس از جنایت عامل قتل این پسربچه نوجوان که از پشت گردن وی بریده شده بود، دستگیر شد.

در ساعت 14:30 مورخه 10 شهریور 94 خبر کشف جسد پسربچه ای 10 ساله در خیابان وحدت اسلامی – خیابان بازارچه شاپور به کلانتری 113 بازار اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری در محل و در بررسی‌های اولیه مشخص شد که جسد متعلق به پسربچه ای 10 ساله بنام سپهر است که پس از خرید نان و در زمان مراجعه به خانه درحالیکه از ناحیه گردن دچار بریدگی عمیق شده بود، به قتل رسیده است.

پرونده در اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ

با اعلام خبر کشف جسد به اداره دهم و قاضی کشیک ویژه قتل، بلافاصله تیم بررسی صحنه قتل اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی به همراه بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی در محل حاضر، پرونده مقدماتی در خصوص قتل پسربچه ده ساله (مقتول) تشکیل و تحقیقات جهت شناسایی و دستگیری عامل جنایت در دستور کار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات اهالی محل

یکی از اهالی محل که با مشاهده جسد پسربچه با پلیس و مرکز اورژانس تماس گرفته بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با موتورسیکلت در حال عبور از کوچه بودم که پسربچه‌ای را دیدم که روی زمین افتاده و غرق خون است؛ بلافاصله با اورژانس و 110 تماس گرفتم؛ ابتدا تصور کردم که تصادف کرده اما بعدا مشخص شد که گردن پسربچه را بریدند.

خانمی که مردی جوان را با یک قبضه چاقو در داخل کوچه ی محل جنایت مشاهده کرده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: من کنار پنجره بودم که یک مرد (جوان) با لباس آبی نفتی در حالیکه یک چاقو در دست داشت، از کوچه خارج شد.


شکار تصویر متهم

کارآگاهان اداره دهم با بررسی میدانی از محل جنایت اطلاع پیدا کردند که یکی از ساختمان‌های محل وقوع جنایت مجهز به دوربین‌های مداربسته است؛ بلافاصله تصاویر دوربین‌های مداربسته این ساختمان مورد بازبینی قرار گرفت و بنا بر اظهارات برخی از اهالی محل مبنی بر مشاهده جوانی با چاقو، کارآگاهان موفق به شناسایی تصویر جوانی قد بلند و تنومند (حدودا 35 ساله) شدند که پشت سر مقتول وارد کوچه محل جنایت شده و دقایقی پس از آن نیز با یک قبضه چاقو از کوچه خارج می شود.

با بدست آمدن تصاویر متهم پرونده و احتمال ارتکاب جنایت توسط این شخص، تصویر وی استخراج و اهالی محل موفق به شناسایی هویت وی به نام «اشکان.م» (متولد 1358) به عنوان یکی از اهالی بازارچه شاپور شدند.

بررسی سوابق اشکان نشان داد که وی از مجرمین سابقه‌داری است که تاکنون چهار بار در سال‌های 79، 92 و 93 دستگیر و روانه زندان شده که سه فقره از سوابق وی مربوط به ضرب و شتم است.

دستگیری اشکان

با شناسایی هویت اشکان، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت و سرانجام در ساعت 17:30 مورخه 11 شهریور 94، کارآگاهان در حالی موفق به دستگیری وی در محدوده چهارراه گلوبندک شدند که هنوز آثار خون بر روی لباس‌هایش وجود داشت.


اظهارات اولیه متهم

اشکان پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهارات خود منکر هرگونه ارتکاب جنایت شد و عنوان کرد: (در مورخه 10 شهریور 94)، داخل خانه در حال استراحت بودم که صدای سر و صدای بچه‌ها از داخل کوچه باعث شد تا عصبانی شوم اما زمانیکه به کوچه آمدم، بچه ای را در داخل کوچه مشاهده نکردم . پسربچه‌ای تقریبا 10 ساله را دیدم که در ابتدای یک کوچه پائین تر ایستاده بود؛ فقط دیدم پائین کوچه ایستاده؛ من به سمت او نرفتم؛ فقط این صحنه را به خاطر دارم. (از موضوع قتل پسربچه 10 ساله نیز در نزدیکی محل سکونت خود) اطلاع نداشتم.

«اشکان» در پاسخ این سؤال که آیا آن پسربچه (مقتول) را قبلا هم دیده بودید؟ به کاراگاهان گفت: فقط به یاد دارم شبیه بچگی‌های خودم بود و او را در سر کوچه پائینی دیدم؛ او را قبلا در رویاهام دیده بودم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: متهم در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایت و قتل پسربچه 10 ساله شده اما با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده از متهم و همچنین تصاویر دوربین‌های مداربسته از محل جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

جزئیاتی تازه از دستگیری قاتل پسر بچه 10 ساله

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده