ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیشنهادات لاریجانی برای بیانیه پایانی اجلاس سران اوراسیا

پیشنهادات لاریجانی برای بیانیه پایانی اجلاس سران اوراسیا

ایسنا/ رییس مجلس شورای اسلامی در اجلاس سران مجالس اوراسیا در مسکو پیشنهاد محکوم کردن استفاده از تحریم های یکجانبه و فشار به کشورها را جهت درج در بیانیه پایانی این اجلاس مطرح کرد.

علی لاریجانی که برای شرکت در اجلاس سران مجالس اوراسیا در مسکو به سر می برد بعد از سخنرانی و تاکید بر لزوم مبارزه با تروریسم به ارائه پیشنهاداتی از سوی جمهوری اسلامی جهت گنجاندن در بیانیه پایانی این اجلاس مطرح کرد.

پیشنهادات رییس مجلس شورای اسلامی در چهار قسمت تقسیم می شود که اولین آن محکوم کردن اقدامات تروریستی بخصوص اقدام امروز در کابل است، موضوعی که به خاطر آن و در راستای همدردی با کشته شدگان، شرکت کنندگان در این اجلاس یک دقیقه سکوت کردند.

پیشنهاد دوم لاریجانی مربوط به محکوم کردن تحریم‌های یک‌جانبه است بدین صورت که در این بیانیه درج شود استفاده از تحریم‌های یک‌جانبه و فشار به کشورها برای ثبات جهانی یک اقدام مخرب است و محکوم می‌شود.

پیشنهاد سوم لاریجانی در مورد ساختار اقتصادی اوراسیا است مبنی بر اینکه در ساختار اقتصادی اوراسیا نکات قابل تاملی از جمله در دست داشتن کمتر از 40 درصد ظرفیت اقتصاد جهانی است که با این ظرفیت در نظام جهانی اقتصادی می تواند تاثیرات بسیاری داشته باشد.

لاریجانی همچنین در این پیشنهاد خود با تاکید بر اینکه جریان‌های منطقه‌ای اثرات مهمی دارند، گفت که باید به این موارد بها دهیم و به سمت همگرایی اقتصادی رفته و آن را تقویت کنیم.

آخرین پیشنهاد رییس مجلس ایجاد دبیرخانه موقت یا کمیته‌ای برای تدوین اساسنامه است.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده