ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ثبت بین‌المللی دستگاه پردازنده و رنگ‌کننده انواع بافت‌

ثبت بین‌المللی دستگاه پردازنده و رنگ‌کننده انواع بافت‌

مهر/ رامین محمدی زند، مخترع دستگاه «پردازنده بافت ورنگ کننده اسلاید» درباره این اختراع اظهار کرد: برای اینکه نمونه بافت‌های مختلف همچون گیاهی، حیوانی و انسانی مورد مطالعه قرار گیرند و پردازش شوند نیاز است لایه نازکی از بافت تهیه و پردازش شود.
وی افزود: در این راستا نیاز است آب داخل سلول‌ها به تدریج خارج و الکل یا حلالی مناسب و پس از آن پارافین مذاب بدون تغییر شکل سلول جایگزین شود.
این مخترع افزود: در گذشته برای این کار از دستگاهی استفاده می‌شد که تنها قابلیت اجرای یک برنامه را داشت بنابراین دستگاهی را اختراع کردیم که همزمان قابلیت اجرای چندین برنامه برای چندین بافت مختلف را داشته باشد.
محمدی زند با اشاره به اینکه این دستگاه قابلیت پردازش بافت‌ها با خواص مختلف را همزمان دارد، گفت: در این دستگاه زمانبندی بر مبنای ثانیه بوده و در عین حال شستشوی آب جاری هم قرار داده شده است همچنین این امکان نیز فراهم شده که بین کار نیز نمونه به دستگاه بدهیم.

وی عنوان کرد: دستگاه همزمان به عنوان رنگ کننده اسلاید هم کاربرد دارد به این معنا که علاوه بر اینکه پردازنده بافت است اسلایدهایی که روی لام قرار می‌گیرد را رنگ آمیزی می‌کند از این طریق اجزای مختلف سلول تفکیک شده و می‌توان تغییرات سلول را مشخص کرد. یعنی می توان اگر به عنوان مثال سلول سرطانی است و دچار تغییر شده آن را مشاهده کرد.

این مخترع بیان کرد: این دستگاه با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی به عنوان اختراع ثبت بین‌المللی شده است. کاهش چند برابری در مصرف محلول‌ها، بی نیازی از مصرف محلول‌های هزینه بر، صرفه جویی در زمان آزمایش‌های تحقیقاتی و مقرون به صرفه بودن حتی در آزمایشگاه‌های کوچک توجیهات اقتصادی برای ساخت این دستگاه هستند.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده