ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ده نکته طلایی برای طراحی دکوراسیون آپارتمان های پلان باز

ده نکته طلایی برای طراحی دکوراسیون آپارتمان های پلان باز

چیدانه/ ۱. تعریف خانه های پلان باز

به خانه هایی که در طراحی داخلی آن از دیوارهای کمی برای تقسیم فضایی استفاده شده است اصطلاحا خانه های پلان باز یا پلان آزاد می گویند. در خانه های پلان باز سعی می شود تا فضا ها به وسیله چیدمان تعریف شده مبلمان ها از هم جدا می شوند. دیوارها در این نوع پلان ها فقط برای جداسازی فضاهای خصوصی مانند اتاق خواب یا سرویس های بهداشتی کاربرد دارند. درست است که طراحی پلان باز بیشتر برای خانه های کوچک کاربرد دارد اما د خانه های بزرگ هم می توان از آن استفاده کرد. مزیت اصلی این نوع طراحی پلان ها، امکان استفاده بیشتر از نور طبیعی روز در دکوراسیون داخلی خانه است. با ادامه مطلب از چیدانه همراه باشید تا به شما بگوید که جداسازی فضایی در خانه های پلان باز به چچه صورت شکل می گیرد و نکته های مهم در طراحی دکوراسیون داخلی آن ها چیست.

۲. خانه های پلان باز و مبلمان ال شکل

مبلمان ها تاثیر گذارترین المان هایی هستند که در دکوراسیون داخلی خانه به کار گرفته می شوند، البته مبلمان ها علاوه بر نقش معمول خود می توانند کاربردهای دیگری هم داشته باشند، مثلا مبلمان های ال شکل می تواند نقش جدا کننده های فضایی را در خانه های پلان باز شما بازی کنند و فضای هال و پذیرایی شما را از هم جدا کنند درست مثل عکس بالا.

۳. چیدمان روبروی هم مبلمان ها برای تعریف فضا در خانه های پلان باز

اگر مبلمان های شما ال شکل نیستند، احتیاجی نیست تا هزینه اضافی کنید و مبلمان ها ال شکل خریداری کنید، همان مبلمان های خود را به شکل عکس بالا، روبروی هم بچینید تا فضای تعریف شده را داشته باشید، چیدمان روبروی هم مبلمان ترفند هوشمندانه ای است که شما می توانید از آن بهره ببرید. این ترفند برای سالن های مستطیلی شکل بسیار کارآمد هستند.

۴. تفکیک فضایی به کمک فرش ها در خانه های پلان باز

عناصر زیادی در خانه وجود دارد که شما می توانید از آن ها برای تفکیک فضایی در خانه های پلان باز استفاده کنید. به غیر از مبلمان ها می توانید از فرش ها هم برای این منظور استفاده کنید. فرش ها می توانند حد و مرز فضایی را برای شما روی زمین پیاده کنند بدون این که هیچ گونه مزاحمتی برای رفت و آمدهای شما در فضا به وجود بیاورند.

۵. طراحی سقف ها در خانه های پلان باز

شما حتی می توانید از طراحی سقف ها هم برای جداسازی فضاها در خانه ای پلان باز کمک بگیرید، سقف های کاذب که اختلاف ارتفاع دارند می توانند به صورت انتزعی جدا سازی فضایی را برای شما انجام دهند، به عکس بالا نگاه کنید و بینید که چگونه سازه ی سقف دیوارهایی نامریی را برای فضا به وجود آورده اند.

۶. جداسازی فضاها در خانه های باز به وسیله پله ها

اگر می خواهید در خانه های پلان باز خود بر یک فضا تاکید داشته باید یا یک فضای خاص را شاخص تر کنید، آن را درسطح بالاتری نسیبت به بقیه فضا ها قرار دهید، مثلا بالای دو یا سه پله. پله ها قدرت این را دارن که فضاهای شما را به سادهترین شکل ممکن از دیگر فضاها متمایز کنند.

۷. دیوارهای بدون درب در خانه های پلان باز

اگر مجبور هستید تا برای عرصه های خصوصی خونه مثل اتاق خواب ها دیوارهایی تعریف کنید، آن ها را بدون درب در نظر بگیرید درست مثل عکس بالا. این نوع دیوارها کمی فضای خانه شما را محصور می کنند اما در عین حال حس خصوصی بودن فضا را نیز برای تان به ارمغان می آورد.

۸. دیوارهایی با طول کم در خانه هایی با پلان باز

عکس بالا هم نمونه دیگری از دیوارهای استفاده شده در خانه های پلان باز را به شما نشان می دهند، دیواری که در خانه های پلان باز استفاده می شود باید دارای طول کم باشد و فقط حس تفکیک فضایی را القا کنند.

۹. دیوارهای متحرک در خانه های با پلان باز

دیوارهایی که برای خانه های پلان باز استفاده می شوند می توانند متحرک باشند. می توانید با استفاده از درب های ریلی قابلیت جا به جایی دیوار ها در فضای داخلی خانه تان به وجود بیاورید.

۱۰. استفاده درست از فضا در خانه های پلان باز

در طراحی این فضا به معنای واقعی از هر سانتی‌متر مربع استفاده شده است. طراحی این خانه نشان می‌دهد که با یک چیدمان درست حتی در یک فضای کوچک هم می‌توان از مبلمان زیادی استفاده کرد.

ده نکته طلایی برای طراحی دکوراسیون آپارتمان های پلان باز

ده نکته طلایی برای طراحی دکوراسیون آپارتمان های پلان باز

ده نکته طلایی برای طراحی دکوراسیون آپارتمان های پلان باز

ده نکته طلایی برای طراحی دکوراسیون آپارتمان های پلان باز

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X