ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سومالی: ۶۰ هزار نفر از قحطی زدگان کمک غذایی دریافت کردند

سومالی: ۶۰ هزار نفر از قحطی زدگان کمک غذایی دریافت کردند

مهر/ کمیته بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر سومالی توزیع برنج، لوبیا و غلات را میان حدود۶۰ هزار نفر از مردمی که با قحطی روبرو هستند، در شمال سومالی آغاز کردند.

بارش اندک باران در فصل بارندگی نیز موجب افت قیمت دام شد که این نیز شرایط را وخیم تر کرده وا منجر به کاهش درآمد خانوار در مناطق قحطی زده شده بود. رئیس نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در سومالی، جردی رایش کورکو می گوید: «خشکسالی و کمبود غذا وضعیت را برای مردمی که در منطقه درگیری زندگی می کنند سخت تر کرده است. متأسفانه این مسئله موضوع تازه یا منحصربه فردی نیست؛ این کشور طی سالیان گذشته از سیل و خشکسالی های مکرر رنج برده است. ما امیدواریم که کمکهای ما سبب شود تا بعضی از جوامع متأثر بتوانند مشکل خشکسالی را پشت سرگذارند.»
برنج، لوبیا، غلات و روغن گیاهی که در باری، نوگال، سول و ساناگ توزیع شدند برای مدت یک ماه کفایت می کنند؛ تا زمان بارندگی های جدید که در ماههای آوریل تا ژوئن انتظار می رود فرارسند.
هر سال هنگامی که آب بیش از اندازه خشک می شود و قنات اغلب به تنها منبع آب تبدیل می شود، سومالی فصل خشکی را تجربه می کند. ساکنین اغلب باید برای استفاده از قنات ها پول بپردازند که این امر اندوخته محدود خانواده ها را از میان می برد.
رئیس پروژه آبرسانی کمیته بین المللی صلیب سرخ در سومالی، فرناندو رستا می گوید: «امسال، فصل خشکی بسیار سخت بود. آب قنات از همیشه بسیار گران تر است. توزیع غذا توسط ما به این معنی است که خانواده ها می توانند هزینه کمتری برای غذا بکنند و دستشان برای تهیه آب بازتر است.»
از ۲۰۱۴، کمیته بین المللی صلیب سرخ ۱۱ قنات و ۱۰ چاه آب و ۲۰ آبگیر باران در مناطق خشکی زده ساخته است. در طول سال گذشته میلادی، ۷هزارو ۸۰۰ نفر در مجموع ۲۳ هزار نهال نخل خرما برای حمایت از داد و ستد محصولات زراعی دریافت کرده اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X