ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ادامه رایزنی‌ برای امضای قرارداد پژو

ادامه رایزنی‌ برای امضای قرارداد پژو

فارس/ سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو با بیان اینکه در جلسه اخیر این شورا بحثی در مورد بلاتکلیفی ۳۰ هزار ثبت‌نام‌کننده خرید خودرو با تسهیلات ۲۵ میلیونی مطرح نشد،‌ گفت: مذاکره برای امضای قرارداد پژو بین طرف‌های ایرانی و فرانسوی ادامه دارد.

ساسان قربانی اظهار داشت:‌ مذاکره بین ایران‌ خودرو و پژو در حال انجام است و تا لحظه آخر چانه‌زنی‌ها، دو طرف به نفع منافع شرکت خود به رایزنی ادامه خواهند داد.

وی تصریح کرد: امضای قرارداد با پژو به این بستگی دارد که دو طرف به چه صورت با هم به توافق نهایی برسند که اگر این اتفاق بیفتد و طرفین به توافق برسند،‌ سفر رئیس جمهور به فرانسه بهترین فرصت برای امضای قرارداد پژو است.

قربانی تأکید کرد: از جزئیات مذاکره ایران‌ خودرو و پژو اطلاعی نداریم، ولی وزیر صنعت تأکید داشته که اگر قرار است توافقی صورت گیرد، باید به موضوع تیراژ اقتصادی تولید، صادرات و توسعه ساخت داخل توجه شود.

* بحثی در مورد بلاتکلیفی 30 هزار ثبت‌نام کننده خرید خودرو مطرح نشد

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا در جلسه پنجشنبه گذشته شورای سیاست‌گذاری خودرو بحثی در مورد تعیین تکلیف خریداران خودرو با تسهیلات 25 میلیون تومانی خارج از ظرفیت تعیین شده توسط بانک مرکزی،‌ مطرح شد،؟ گفت: خیر، در این مورد بحثی مطرح نشد و عمده بحث‌ها مربوط به تولید خودروهای سنگین در کشور، کاهش تولید خودرو و لزوم تولید در مقیاس اقتصادی و همچنین همکاری‌های بین‌المللی با خودروسازان خارجی بود.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو تصریح کرد: در عین حال، برنامه خودروسازان این است که تمهیداتی اندیشیده شود تا افراد ثبت‌نام کننده برای خرید خودرو با وام بانکی خارج از ظرفیت بتوانند از این امکان برخوردار شوند.

* بانک مرکزی تلویحاً کمک به خریداران بلاتکلیف را پذیرفت

وی با بیان اینکه پیشنهاد خودروسازان این است که بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات به این خریداران نیز کمک کند، گفت: مسئولان بانک مرکزی تلویحاً در صحبت‌های خود عنوان کرده‌اند که راهکارهایی را برای برخورداری ثبت‌نام‌کنندگان از خودرو پیدا خواهند کرد تا مشکل آنها نیز حل شود.

قربانی تأکید کرد: قرار است راهکارهایی مورد بررسی قرار گیرد و در این زمینه رایزنی خودروسازان و بانک مرکزی در حال انجام است.

وی تعداد این ثبت‌نام کنندگان را کمتر از 30 هزار نفر عنوان کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده