ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رهبران زن یمنی در نشست خود با نماینده دبیرکل سازمان ملل چه خواستند؟

رهبران زن یمنی در نشست خود با نماینده دبیرکل سازمان ملل چه خواستند؟

مهرخانه/ بنا به اذعان نهاد زنان ملل متحد، از میان 45 زن شرکت‌کننده در این نشست، برخی از زنان تاکنون نقش بسیار مؤثری در برقراری صلح و امنیت بین‌المللی در وضعیت مخاصمات اخیر در کشور یمن داشته‌اند.

نماینده ویژه دبیرکل ملل متحد برای یمن، در اکتبر سال جاری بر لزوم توجه به آثار زیان‌بار مخاصمات مسلحانه بر زنان و کودکان، ضرورت پایان‌دادن به ارتکاب اشکال مختلف خشونت علیه زنان در مخاصمات یمن و نیز لزوم مشارکت‌دادن زنان یمنی برای بازگرداندن صلح و امنیت بین‌المللی به منطقه تأکید کرد. نهاد زنان ملل متحد نیز در اقدامات خود در منطقه یمن لزوم حمایت از زنان در وضعیت مخاصمات مسلحانه در کشور یمن را مورد تأکید و توجه قرار داد.

چندی پیش نهاد زنان ملل کارگاه آموزشی و نشستی ویژه رهبران زن یمنی برگزار کرد. زنان حاضر در این نشست، از احزاب سیاسی مختلف و نیز سازمان‌ها و بخش‌های مختلف جامعه مدنی یمن بودند. این نشست به منظور کمک به زنان یمنی جهت وحدت‌بخشی به اقدامات و مشارکت خود در زمینه برقراری صلح دایمی و امنیت برگزار شد.

بنا به اذعان نهاد زنان ملل متحد، از میان 45 زن شرکت‌کننده در این نشست، برخی از زنان تاکنون نقش بسیار مؤثری در برقراری صلح و امنیت بین‌المللی در وضعیت مخاصمات اخیر در کشور یمن داشته‌اند.

در یکی از بخش‌های این نشست، رهبران زن یمنی نماینده ویژه دبیرکل را ملاقات کردند. این زنان در این ملاقات تقاضا کردند که اقدامات لازم برای برقراری صلح و امنیت بین‌المللی به منطقه انجام شود و فعالیت‌های بشردوستانه به منظور حمایت از زنان و کودکان در یمن صورت گیرد. نماینده ویژه دبیرکل نیز در این نشست درخواست‌ها و مطالبات زنان یمنی را شنید و تحقق این خواسته‌ها را ضروری قلمداد کرد.

او همچنین بر نقش مهم و حیاتی زنان یمنی در برقراری گفتمان صلح و امنیت بین‌المللی و داخلی تأکید کرد و اذعان داشت که زنان بر لزوم تحقق آتش‌بس فوری و پایان یافتن مخاصمات داخلی در کشور یمن تاکید کرده اند.

بنا به اذعان زنان حاضر در این نشست، زنان و کودکان یمنی مهم‌ترین قربانی مخاصمات اخیر در کشور یمن هستند و حقوق بشر مختلف زنان از جمله حق سلامت، حق حیات، حق آموزش و همه حقوق بشر زنان و کودکان در مخاصمات اخیر در کشور یمن در معرض تضییع جدی قرار گرفته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده