35 درصد سمن های زنجان در حوزه ورزش فعال هستند

مسیح الله سلطانی روز پنجشنبه در ستاد امورساماندهی جوانان استان افزود: صدور مجوز برای فعالیت سمن ها با توجه به شرایطی از قبل غیر انتفاعی، غیر دولتی و غیر سیاسی بودن انجام می گیرد.
وی اظهار کرد: تعدادی از تشکل های مردم نهاد استان در حوزه ورزشی به صورت انتفاعی فعالیت می کنند و که آنها تذکرات لازم داده شده است.
سلطانی افزود: نظارت بر عملکرد تشکل ها بر عهده دستگاهی است که مجوز صادر می کند و به این موضوع مهم باید توجه کرد.
مدیر کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان ادامه داد: اداره کل امور ورزش و جوانان استان، گزارشی از چگونگی شیوه نظارت بر سمن های خود را در جلسات هیات نظارت ارائه کنند تا موارد اعلام شده نیز مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در ادامه این جلسه گفت: طبق برآوردهای انجام گرفته 47 هزار دانش آموز که به تفکیک 21 هزار دانش آموز دختر و 25 هزار دانش آموز پسر را شامل می شود، در گروه سنی 14 تا 18 ساله مشغول به تحصیل هستند.
ذبیح الله تاراسی افزود: اداره کل آموزش و پرورش این استان برای دانش آموزان و خانواده های در معرض آسیب های اجتماعی برنامه های مختلفی را تدوین کرده است.
وی بیان کرد: برنامه‌های طراحی شده برای دانش‌آموزان در معرض آسیب‌های اجتماعی در راستای توانمند سازی آنان است که بیشتر مداخلات اجتماعی و روانی را شامل می شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ادامه داد: 60 درصد عامل تاثیرگذاری در بروز آسیب های اجتماعی به خانواده و 40 درصد دیگر جامعه و فرد باز می گردد.
وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن تابستان و ایام اوقات فراغت دانش آموزان نیز گفت: طبق بخشنامه های اعلام شده امسال 350 پایگاه اوقات فراغت برای پوشش 75 هزار نفری دانش آموزان و خانواده های آنان در این استان پیش بینی شده است.
تاراسی خاطر نشان کرد: برگزاری المپیادهای علمی، فرهنگی و ورزشی نیز از دیگر برنامه‌های این اداره کل است که شمار دانش آموزان شرکت کننده در آن نسبت به سال های گذشته افزایش نشان می دهد.
6085/7320

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «35 درصد سمن های زنجان در حوزه ورزش فعال هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X