ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روبات‌ها می توانند در لحظه از اشتباهات خود درس بگیرند!

روبات‌ها می توانند در لحظه از اشتباهات خود درس بگیرند!

انگجت/ روبات ها و هوش مصنوعی ها همین حالا هم قادرند از اشتباهات خود بیاموزند اما معمولا پروسه یادگیری مدتی به طول می انجامد، لازم است متوقف شوند، فکر کنند و پردازشی روی آنچه گذشت داشته باشند و سپس آن را یاد گرفته اند.

اما در آینده ای نزدیک، احتمالا لزومی به این همه زمان برای یادگیری از اشتباهات نباشد. محققین تکنیکی را به ثبت رسانده اند که نشان می دهد ربات ها در همان لحظه ای که یک تصمیم اشتباه می گیرند، براساس آن تصمیم بعدی شان را اصلاح می کنند.

اگر یک روبات نداند که چگونه باید از مسیر پر پیچ و خمی بگذرد و یک وظیفه را به انجام رساند، آنقدر تکرار می کند تا متوجه شود در کدام قسمت های کارش دچار مشکل و اشتباه است و سپس بر اساس وقایع رخ داده و یا حتی شانس، وظیفه اش را انجام می دهد.

چنین عملکردی برای همه دستگاه های محاسباتی، ربات ها و هوش مصنوعی ها در حال حاضر تقریبا غیر ممکن است و اگر طرح مذکور بتواند روی دستگاه های امروزی اجرا شود، شاهد جهشی رو به جلو در صنعت رباتیک خواهیم بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده