ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روایت العامری از دست‌های پشت پرده در حوادث استان دیالی عراق

روایت العامری از دست‌های پشت پرده در حوادث استان دیالی عراق

تسنیم/ دبیرکل سازمان بدر و فرمانده ارشد نیروهای داوطلب مردمی تاکید کرد آنچه اخیرا در استان دیالی رخ داد، بیانگر یک توطئه بود و دولت باید کمیته‌ای را برای تحقیق درباره این حوادث تشکیل دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "هادی العامری" فرمانده ارشد نیروهای داوطلب مردمی و دبیرکل سازمان بدر در واکنش به حوادث اخیر در استان دیالی عراق گفت آنچه در استان دیالی رخ داد، توطئه بود و نیروهای داوطلب مردمی در این استان حضور ندارند و دولت باید کمیته‌ای را با مشارکت همه برای تحقیق درباره حوادث اخیر تشکیل دهد.
العامری تصریح کرد آنها با یک دروغ محض می‌خواستند به نیروهای داوطلب مردمی خدشه وارد کنند، ما به آنها گفتیم حتی یک نفر از نیروهای داوطلب مردمی در داخل شهرها و مناطق استان دیالی حضور ندارند، بلکه در حال حاضر نیروهای مردمی سنی و شیعی مناطق مهم و دشوار و روستاهای دوردست را در کنترل خود دارند.
وی از دولت عراق خواست برای تحقیق درباره حوادث اخیر استان دیالی، کمیته‌ای با مشارکت همه طیف‌ها تشکیل دهد تا از عدم ارتباط نیروهای داوطلب مردمی با آنچه در دیالی رخ داد،‌ اطمینان حاصل شود.
العامری تاکید کرد ما همچنان به تلاش‌های خود برای بازگرداندن تمام آوارگان به استان ادامه می‌دهیم، زیرا تصویر آزادی تنها با بازگشت آوارگان کامل می‌شود.
این فرمانده ارشد نیروهای داوطلب مردمی عراق تصریح کرد از تمام وسایل خود برای جلوگیری از بازگشت مجدد داعشی‌ها به استان دیالی استفاده خواهیم کرد و به هیچ کس اجازه نخواهیم داد تا فضای امنیتی استان را برهم زند.
العامری هشدار داد طایفه‌‌گری خطرناک‌تر از خطر داعش است و هیچ برنده و بازنده‌ای در این زمینه وجود ندارد و ما به خاطر اقدامات طایفه‌ای، 9 شهید تقدیم‌ کرده‌ایم.
افراد مسلح ناشناس اخیراً در راستای شعله‌ور کردن آتش فتنه مذهبی به چند مسجد متعلق به اهل سنت و دیگر مراکز در شهر المقدادیه حمله کردند که این اقدامات فتنه‌افکنانه با واکنش قاطع مرجعیت عالی دینی عراق و مقامات سیاسی این کشور روبه‌رو شد به‌طوری که آیت الله احمد الصافی در خطبه‌های نماز جمعه کربلای معلی آن را محکوم و بر ضرورت مقابله با فتنه‌گران تأکید کرد.
در این زمینه حاکم الزاملی رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق به شبکه المیادین گفته بود انفجارهای اخیر در دیالی، بیانگر شکست داعش در برابر عراقی‌هاست.
روزنامه الاخبار لبنان نوشته بود برخی طرف‌های منطقه‌ای و پیش از همه عربستان در تلاش هستند از راههای مختلف از جمله اتهام زنی به نیروهای مردمی عراق و طرح ادعای دروغین علیه ایران و نیز ادعای حوادث فاجع بار در استان دیالی، خود را حامی اهل تسنن عراق جلوه داده و فریاد مظلومیت اهل تسنن را به جوامع بین المللی رسانده و به این ترتیب برای تشکیل دولت سنی مذهب در عراق بازارگرمی کنند.
به نوشته این روزنامه، به نظر می‌رسد تلاش برای تقویت دسته بندی در عراق با اقدامات تحریک آمیز کشورهای عربی خلیج فارس و در راس آنان عربستان در جریان بوده و از پشتیبانی بین المللی برخوردار است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده