ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرنوشت شبکه های پیام رسان این بار در شورای عالی فضای مجازی

سرنوشت شبکه های پیام رسان این بار در شورای عالی فضای مجازی

خراسان/ دبیر شورای عالی فضای مجازی از بررسی وضعیت شبکه های پیام رسان برخط و اعلام سیاست های جدید شورای عالی فضای مجازی درباره شبکه هایی همچون تلگرام در جلسات آتی این شورا خبر داد.
بحث برسر نحوه فعالیت نرم افزار های ارتباطی درایران موضوع جدیدی نبوده و طی 2سال گذشته بار ها و بار ها این مسئله از سوی نهاد های مختلف بررسی شده است. بر همین اساس در مقاطع زمانی مختلف اعضای کابینه دولت از وزیر ارشاد و ارتباطات گرفته تا شخص رئیس جمهوری تمام تلاش خود را برای دسترسی مردم به این شبکه ها به کار گرفتند. واعظی به عنوان وزیر ارتباطات کشور بار ها در این باره تاکید کرده بود که وزارت ارتباطات به دلیل مسائل اقتصادی اپراتور ها، با فعالیت این شبکه ها مقابله نخواهد کرد اما راه بهتر آن است که برای دستیابی به شبکه های داخلی تلاش شود. وی در عین حال تاکید کرده بود که تا زمان دستیابی به شبکه های داخلی دولت امکان استفاده از شبکه های اجتماعی خارجی را مسدود نخواهد کرد.
بر همین اساس طی ماه های گذشته چندین جلسه کمیته تعیین محتوای مجرمانه رایانه ای به بحث استمرار فعالیت شبکه هایی چون تلگرام اختصاص یافت و در نهایت با در نظر گرفتن شروطی قرار به ادامه فعالیت شبکه هایی مانند تلگرام شد. حال در شرایطی که چندماه از این تصمیمات گذشته دبیر شورای عالی فضای مجازی از امکان ورود این شورا به بحث سیاست گذاری در این حیطه خبر داده است. فیروزآبادی جدیدترین مصوبه شورا را در خصوص شورا های مجازی ذکر کرد و گفت: در مورد شبکه های مجازی به طور مصداقی بررسی نمی کنیم بلکه بیشتر سیاستگذاری کلان خواهیم داشت که در جلسات آینده سیاست خود را درباره شبکه هایی مانند تلگرام اعلام خواهیم کرد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده