ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیشخوان کتاب صوتی «خرده‌ریز خاطره‌ها» در بازار

پیشخوان/ کتاب صوتی «خرده‌ریز خاطره‌ها» در بازار

ایسنا/ کتاب صوتی «خرده‌ریز خاطره‌ها» شامل شعر و صدای حافظ موسوی در بازار کتاب است.
کتاب صوتی «خرده‌ریز خاطره‌ها» مجموعه‌ای از شعرهای حافظ موسوی در پنج بخش عاشقانه‌ها، گاهی وقت‌ها، سطرهای پنهانی، شعرهای خاورمیانه و یادداشت‌های مانکوزو است که با صدای این شاعر دکلمه شده و انتخاب موسیقی آن را آرمان نوروزی انجام داده است.

در بخش اول این مجموعه آن دسته از شعرها گنجانده شده که می‌توان کم و بیش آن‌ها را عاشقانه در نظر گرفت. در این بخش شعرهای «این سطرها»، «از این راه‌ها»، «عید که آمد»، «سیب»، «از ستاره‌ها»، «با نام تو» و «صندلی» ارائه شده است.

در بخش دوم شعرهایی انتخاب شده‌اند که دغدغه‌های هستی‌شناختی دارند. در این بخش، شعرهای «گاهی وقت‌ها»، «توفان به پا مکن»، «هی کن»، «حیاط خانه‌ پدری» و «مسافران» آمده است. از این میان، شعر «توفان به پا مکن» در رثای نازنین نظام‌شهیدی است.

در بخش سوم با تجربه‌های شکل‌گراتر حافظ موسوی مواجه‌ایم. بیشتر این شعرها از دو کتاب «زن، تاریکی، کلمات» و «سطرهای پنهانی» انتخاب شده‌اند. در این بخش شعرهای «پس حرف‌های را»، «و بعد (زن تاریکی)»، «سطرهای پنهانی»، «و بعد (سطرهای پنهانی)» و «یک تصویر در دو زمان» ارائه شده است.

بخش چهارم به شعرهای خاورمیانه اختصاص دارد. «کشتی‌های عتیق شما»، «در پایتخت قصه‌های هزار و یک شب»، «حالا خیال کن»، «این‌جا خاورمیانه است»، «سرباز زردموی ناتو»، «مارک پسر خاورمیانه نبود»، «در کشور من شهر کوچکی‌ست» و «با جهانی که...» در این بخش آمده و بخش پنجم هم متعلق است به «یادداشت‌های مانکوزو».

انتخاب موسیقی‌های این مجموعه بر عهده‌ آرمان نوروزی بوده که موسیقی بخش اول یعنی عاشقانه‌ها، واریاسیون‌های انیگما اثر ادوارد الگار است و برای بخش دوم واریاسیون شماره 12 از واریاسیون‌های انیگما اثر ادوارد الگار انتخاب شده است. موسیقی بخش سوم هم قطعه‌ باله‌ مسیر توفان و باله‌ هفت زیبا اثر گاراگارایف است. موسیقی سمفونی شماره هشت اثر الفرد اشنیتکه هم برای بخش چهارم و باله هفت زیبا اثر گارا گارایف برای بخش پنجم انتخاب شده‌ است.

حافظ موسوی متولد پانزدهم اسفند 1333، از اواخر دهه‌ 60 همکاری با مطبوعات را در روزنامه‌ها و مجلاتی مانند آدینه، گردون، تکاپو و اعتماد آغاز کرد. آثار شعری او به ترتیب انتشار عبارتند از «دستی به شیشه‌های مه‌گرفته‌ دنیا» (که برنده‌ گردون شده بود)، «سطرهای پنهانی»، «شعرهای جمهوری»، «زن، تاریکی، کلمات»، «خرده‌ریز خاطره‌ها و شعرهای خاورمیانه» (برنده‌ جایزه‌ شعر خبرنگاران) و «عکس‌های فوری».

کتاب صوتی «خرده‌ریز خاطره‌ها» را نور رایانه سپهر با قیمت 12 هزار تومان منتشر کرده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X