ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیش‌بینی رییس اتاق بازرگانی از میزان رشد اقتصادی امسال

پیش‌بینی رییس اتاق بازرگانی از میزان رشد اقتصادی امسال

ایسنا/ رییس اتاق بازرگانی تهران ضمن نامطلوب دانستن وضعیت رشد اقتصادی در سال جاری، پیش‌بینی کرد که در خوشبینانه‌ترین حالت در سال جاری نیم رصد رشد اقتصادی خواهیم داشت.

مسعود خوانساری درباره پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی در سال جاری گفت: امسال وضعیت رشد اقتصادی بسیار نامطلوب است. اگر با رشد اقتصادی منفی مواجه نشویم در خوشبینانه‌ترین حالت نیم درصد رشد اقتصادی خواهیم داشت.

وی با اشاره به دلیل اصلی وضعیت نامطلوب رشد اقتصادی در سال جاری ادامه داد: رکود و کاهش تقاضا در جامعه از مهمترین دلایل برای افت رشد اقتصادی است.

خوانساری ادامه داد: بعید به نظر می‌رسد امسال حضور هیات‌های تجاری خارجی در ایران تاثیری در وضعیت اقتصادی ایجاد کند. اگر قرار باشد رفع تحریم‌ها تا حدود پنج ماه دیگر زمان ببرد، به نظر نمی‌رسد تغییری در وضعیت اقتصادی امسال رخ دهد.

رییس اتاق بازرگانی تهران معتقد است: سرمایه‌گذاری خارجی در آینده نزدیک در کشور انجام نخواهد شد و باید در حال حاضر بیشتر به فکر سرمایه‌گذاری داخلی و تقویت بخش خصوصی ایرانی باشیم.

خوانساری گفت: هیات‌های تجاری خارجی با آمدنشان به ایران بیش از پیش زمینه‌ها را برای بعد از رفع تحریم‌ها آماده می‌کنند. مطمئنا مقدمات سرمایه‌گذاری در همین مذاکرات صورت می‌گیرد اما اینکه فکر کنیم مذاکرات با هیات‌های تجاری خارجی در سال جاری به نتیجه برسد درست نیست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده