ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ستاره بوکس انگلیس: آیبا در حال بررسی حضور بوکسورهای حرفه ای در المپیک است

ستاره بوکس انگلیس: آیبا در حال بررسی حضور بوکسورهای حرفه ای در المپیک است

ایرنا/ ستاره بوکس حرفه ای انگلیس گفت که فدراسیون بین المللی بوکس (آیبا) به زودی اجازه رقابت بوکسورهای حرفه ای را در مسابقات مهمی مثل المپیک خواهد داد.
امیرخان در گفت و گو با خبرگزاری پی تی آی هند تاکید کرد که از این فرصت استفاده می کند و در این مسابقات شرکت می کند.
در حال حاضر بوکسورهای حرفه ای به جز کسانی که در مسابقات جهانی بوکس wsb تحت حمایت آیبا یا لیگ حرفه ای آیبا APB شرکت می کنند، حق شرکت در مسابقات آماتور از جمله بازیهای المپیک را ندارند.
امیر خان بوکسور حرفه ای انگلیس و پاکستانی تبار است. او در بازیهای المپیک 2004 آتن در سن 17 سالگی جوانترین مدال آور بریتانیا در این بازیها بود. او بعدها به بوکس حرفه ای پرداخت و اکنون می گوید این قوانین بزودی تغییر می کند تا بوکسورهای حرفه ای در مسابقات آیبا شرکت کنند.
وی این امر را خواسته دیرینه بوکسورهای حرفه ای بیان کرد و گفت: چینگ کو وو رییس آیبا دوست نزدیک من است و اخیرا بنا به دعوت او به رقابتهای قهرمانی آماتور مردان جهان در دوحه دعوت شدم. فکر می کنم بزودی قوانین را تغییر می دهند.
این ورزشکار 28 ساله در ادامه اظهار داشت: آیبا خواهان همکاری بوکسورهای حرفه ای با این نهاد است تا اجازه شرکت در المپیک را به آنها بدهد. به این ترتیب من دومین فرصت شرکت در المپیک را بدست می آورم.
وی گفت: من شنیده ام که آنها در حال تغییر قوانین هستند؛ چرا که بوکسورهای حرفه ای می خواهند در المپیک رقابت کنند. به نظر من خیلی خوب است که آنها به فکر افتاده اند بوکسورهای آماتور و حرفه ای را کنار هم جمع کنند؛ چرا که در نهایت این بوکس است و مردم می خواهند مبارزات خوبی را تماشا کنند.
امیرخان در سفر به هند قرار است آکادمی خود را در دهلی و مومبایی افتتاح کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده