ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ادامه کارشکنی آمریکایی ها در تامین تجهیزات پزشکی

ادامه کارشکنی آمریکایی ها در تامین تجهیزات پزشکی

تسنیم/ رئیس هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران با اشاره به اینکه هنوز هم کمپانی‌های آمریکایی برای تأمین تجهیزات پزشکی سخت‌گیری‌های بسیاری علیه ایران می‌کنند، گفت: با این حال قیمت خرید تجهیزات پزشکی را کاهش و ۵۰ میلیون دلار صرفه‌جویی کردیم.

سیدعباس حسنی در نشست خبری با موضوع پرداختن به فعالیت‌های هیئت امنای ارزی صرفه‌جویی در معالجه بیماران در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر چگونگی شرایط فعالیت این نهاد پس از برجام توضیح داد: در سال‌های گذشته علی‌الخصوص 91 و 92 برخی از تجهیزات و اقلام پزشکی از جمله گاز هلیوم که برای تجهیزات ام آر آی مورد استفاده قرار می‌گرفت را به ما نمی‌فروختند چون بهانه استفاده دوگانه از آن را می‌آوردند همچنین قطعات شتاب‌دهنده خطی برای درمان سرطان نیز از خرید آن محروم بودیم ولی با وجود تمام این مشکلات این اقلام را به صورت غیررسمی خریداری می‌کردیم.

حسنی در توضیح شرایط فعالیت هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی برای معالجه بیماران پس از برجام گفت: هنوز هم کمپانی‌های آمریکایی برای خرید تجهیزات پزشکی سخت‌گیری می‌کنند ولی با این وجود در اوج تحریم‌ها ما خریدهایمان را از اروپا، آمریکا و بلوک شرق انجام می‌دادیم و این در حالی بود که حتی قیمت‌های خریدمان را کاهش دادیم و این هنر اصلی این نهاد عمومی غیردولتی است.

رئیس هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی، با رد نقش ترکیه در روند بازرگانی این نهاد عمومی غیردولتی برای خرید تجهیزات پزشکی در زمان تحریم‌، گفت: چین نیز بازار ناچیزی از خریدهای ما را اختصاص می‌داد و بیشترین خریدهای این نهاد علی‌الخصوص حلزون‌های گوشی و باطری قلب از آمریکا خریداری شده است ولی با استفاده از روش‌های دورزدن تحریم‌ها این کار صورت پذیرفته است.

وی همچنین با اشاره به اینکه این نهاد عمومی غیردولتی در صرفه‌جویی ارزی توانسته است 50 میلیون دلار ارز صرفه‌جویی کند و حتی قیمت‌های خرید خود را کاهش دهد، افزود: همچنین خرید از تولیدات داخلی‌مان که قبلاً 10 درصد از کل خریدهایمان بود را به 30 درصد افزایش دادیم و معتقدیم باید تولید کننده داخلی را تقویت کنیم.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده