ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ترابیان: ورود فوتسال به المپیک به فوتبال لطمه می‌زند

ترابیان: ورود فوتسال به المپیک به فوتبال لطمه می‌زند

کاپ/ رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال گفت: اگر فوتبال از المپیک حذف و فوتسال جایگزین آن شود دو اتفاق مثبت و منفی پیش روی ما قرار خواهد گرفت.
عباس ترابیان درباره شایعه مطرح شدن درباره حذف بازی های فوتبال از المپیک 2020 به بعد و جایگزینی فوتسال در این بازی ها اظهار داشت: اگر چنین واقعه ای رخ دهد می توان آن را از دو منظر مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. اول جنبه منفی آن را باید گفت که به ضرر تیم های فوتبال رقم می خورد. به این شکل که وقتی تیم فوتبال امید برای بازی های المپیک مهیا می شود توجهی ویژه ای از سوی فدراسیون فوتبال به دیگر تیم های پایه هم در کار خواهد بود.
وی افزود: برای تجهیز تیم امید فدراسیون باید به تیم های جوانان و نوجوانان هم توجه کنند تا بتوانند تیم امید را تغذیه و راهی مقدماتی المپیک کنند. اگر تیم امید به بازی های المپیک نرود و یا در تورنمنتی به اهمیت المپیک نرسد ممکن است در چرخه بازیکن سازی برای تیم بزرگسالان وقفه به وجود بیاید.
رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال اضافه کرد: اما این اتفاق از یک جنبه دیگر مثبت هم خواهد بود. ایران در فوتسال یکی از قدرت های جهان محسوب می شود و اگر فوتسال به بازی های المپیک اضافه شود می توانیم امیدوار باشیم که در هر دوره جزو یکی از چهار تیم برتر المپیک قرار بگیریم. تکنیک فردی و فیزیک بازیکنان ایرانی متناسب این بازی هاست.
ترابیان خاطرنشان کرد: بی شک مسابقات 2018 آرژانتین هم می تواند مقدمه ای برای المپیک بعد باشد. اگر چنین اتفاقی قطعی و جدی باشد ما باید از حالا با برنامه ریزی مدون به فکر تجهیز تیم های پایه فوتسال مان باشیم. به این شکل که با بهره گیری از مربیانی مانند جوراندینهو که تخصصش پرورش بازیکنان فوتسال از سنین پایین است تیم بزرگسالان مان را تغذیه کنیم.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X