ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مقام اقتصادی آلمان: بازار ایران فرصت خوبی برای عرضه خدمات آلمان است

مقام اقتصادی آلمان: بازار ایران فرصت خوبی برای عرضه خدمات آلمان است

میزان/ وزیر اقتصاد رسانه و نیرو ایالت بایرن آلمان با بیان اینکه بازار ایران فرصت خوبی برای عرضه خدمات آلمان است، گفت: هیات آلمانی در حوزه‌های مختلف آب، برق، فاضلاب، شبکه‌های هوشمند با وزیر نیرو مذاکراتی داشتند و در نهایت به نتیجه مطلوبی رسیدیم که این همکاری‌ها می‌تواند به‌صورت گسترده ادامه یابد.

وزیر نیرو در حاشیه دیدار با "ایزه آیگنر" وزیر اقتصاد، رسانه و نیروی ایالت بایرن آلمان که در ساختمان ستادی وزارت نیرو برگزار شد، گفت: در بسیاری از موارد تفاهم‌نامه‌هایی بین شرکت‌های ایرانی و آلمانی تنظیم شده و چنانچه موانع انتقال سرمایه بین بانک‌ها مرتفع شود، مفاد تفاهم‌نامه‌ها عملیاتی خواهد شد.

حمید چیت‌چیان با بیان این مطلب اظهار داشت: موسسات و شرکت‌های ایرانی و شرکت‌های ایالت بایرن آلمان به‌صورت سنتی همکاری‌های گسترده‌ای با هم داشته‌اند؛ امروز هم تعداد قابل توجهی از نمایندگان شرکت‌های آلمانی در جلسه حضور داشتند و آمادگی خود را به منظور گسترش همکاری با جمهوری اسلامی تاکید کردند.

وی با اشاره به اینکه در دیدار امروز زمینه‌های گسترش همکاری ها در خصوص صنعت آب و برق مطرح شد، افزود: در این دیدار پروژه‌های متعدد نیروگاهی و انتقال تکنولوژی و پروژه‌های تصفیه‌خانه‌های آب مورد گفت وگو قرار گرفت و امیدواریم با رفع موانع بانکی این قراردادها اجرایی شود.

وی ادامه داد: یکی از توافق‌هایی این بود که شرکت‌های ایرانی و آلمانی به‌صورت مشترک در بازارهای منطقه حضور پیدا کنند و این هم به نفع شرکت‌های ایرانی و هم به نفع شرکت‌های آلمانی خواهد بود.

وزیر نیرو با بیان اینکه کارهای کارشناسی مربوط به همکاری‌های شرکت‌های داخلی و آلمانی در گذشته انجام شده است، گفت: در بسیاری از موارد تفاهم‌نامه‌هایی نیز تنظیم شده و چنانچه موانع انتقال سرمایه بین بانک‌ها مرتفع شود، مفاد تفاهم‌نامه‌ها عملیاتی خواهد شد.

در ادامه وزیر اقتصاد رسانه و نیرو ایالت بایرن آلمان نیز با ارزیابی مثبت از نتیجه مذاکرات با وزیر نیروگفت: امروز با یک هیات بلند پایه از ایالت "باواریا" با وزیر نیرو ملاقات کردیم و خوشحالیم که با طرح مباحث مورد علاقه طرفین، زمینه های گسترش همکاری اقتصادی بین جمهوری اسلامی و بایرن افزایش خواهد یافت.

خانم "ایزه آیگنر" با بیان اینکه بازار ایران فرصت خوبی برای عرضه خدمات آلمان است، گفت: هیات آلمانی در حوزه‌های مختلف آب، برق، فاضلاب، شبکه‌های هوشمند با وزیر نیرو مذاکراتی داشتند و در نهایت به نتیجه مطلوبی رسیدیم که این همکاری‌ها می‌تواند به‌صورت گسترده ادامه یابد.

آیگنر ادامه داد: تعداد زیادی از هیات همراه ما شرکت‌های بزرگ پیشرو در سطح جهانی هستند و در کنار آنها شرکت‌های کوچک و متوسط نیز وجود دارند که قسمت عمده این شرکت‌ها روابط دیرینه با شرکت‌ها و مجموعه‌های ایرانی دارند و شرکت‌های آلمانی جدید نیز بسیار تمایل دارند تا هرچه زودتر همکاری‌های خود را با شرکت‌های ایرانی آغاز کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده