مقام اقتصادی آلمان: بازار ایران فرصت خوبی برای عرضه خدمات آلمان است

مقام اقتصادی آلمان: بازار ایران فرصت خوبی برای عرضه خدمات آلمان است

میزان/ وزیر اقتصاد رسانه و نیرو ایالت بایرن آلمان با بیان اینکه بازار ایران فرصت خوبی برای عرضه خدمات آلمان است، گفت: هیات آلمانی در حوزه‌های مختلف آب، برق، فاضلاب، شبکه‌های هوشمند با وزیر نیرو مذاکراتی داشتند و در نهایت به نتیجه مطلوبی رسیدیم که این همکاری‌ها می‌تواند به‌صورت گسترده ادامه یابد.

وزیر نیرو در حاشیه دیدار با "ایزه آیگنر" وزیر اقتصاد، رسانه و نیروی ایالت بایرن آلمان که در ساختمان ستادی وزارت نیرو برگزار شد، گفت: در بسیاری از موارد تفاهم‌نامه‌هایی بین شرکت‌های ایرانی و آلمانی تنظیم شده و چنانچه موانع انتقال سرمایه بین بانک‌ها مرتفع شود، مفاد تفاهم‌نامه‌ها عملیاتی خواهد شد.

حمید چیت‌چیان با بیان این مطلب اظهار داشت: موسسات و شرکت‌های ایرانی و شرکت‌های ایالت بایرن آلمان به‌صورت سنتی همکاری‌های گسترده‌ای با هم داشته‌اند؛ امروز هم تعداد قابل توجهی از نمایندگان شرکت‌های آلمانی در جلسه حضور داشتند و آمادگی خود را به منظور گسترش همکاری با جمهوری اسلامی تاکید کردند.

وی با اشاره به اینکه در دیدار امروز زمینه‌های گسترش همکاری ها در خصوص صنعت آب و برق مطرح شد، افزود: در این دیدار پروژه‌های متعدد نیروگاهی و انتقال تکنولوژی و پروژه‌های تصفیه‌خانه‌های آب مورد گفت وگو قرار گرفت و امیدواریم با رفع موانع بانکی این قراردادها اجرایی شود.

وی ادامه داد: یکی از توافق‌هایی این بود که شرکت‌های ایرانی و آلمانی به‌صورت مشترک در بازارهای منطقه حضور پیدا کنند و این هم به نفع شرکت‌های ایرانی و هم به نفع شرکت‌های آلمانی خواهد بود.

وزیر نیرو با بیان اینکه کارهای کارشناسی مربوط به همکاری‌های شرکت‌های داخلی و آلمانی در گذشته انجام شده است، گفت: در بسیاری از موارد تفاهم‌نامه‌هایی نیز تنظیم شده و چنانچه موانع انتقال سرمایه بین بانک‌ها مرتفع شود، مفاد تفاهم‌نامه‌ها عملیاتی خواهد شد.

در ادامه وزیر اقتصاد رسانه و نیرو ایالت بایرن آلمان نیز با ارزیابی مثبت از نتیجه مذاکرات با وزیر نیروگفت: امروز با یک هیات بلند پایه از ایالت "باواریا" با وزیر نیرو ملاقات کردیم و خوشحالیم که با طرح مباحث مورد علاقه طرفین، زمینه های گسترش همکاری اقتصادی بین جمهوری اسلامی و بایرن افزایش خواهد یافت.

خانم "ایزه آیگنر" با بیان اینکه بازار ایران فرصت خوبی برای عرضه خدمات آلمان است، گفت: هیات آلمانی در حوزه‌های مختلف آب، برق، فاضلاب، شبکه‌های هوشمند با وزیر نیرو مذاکراتی داشتند و در نهایت به نتیجه مطلوبی رسیدیم که این همکاری‌ها می‌تواند به‌صورت گسترده ادامه یابد.

آیگنر ادامه داد: تعداد زیادی از هیات همراه ما شرکت‌های بزرگ پیشرو در سطح جهانی هستند و در کنار آنها شرکت‌های کوچک و متوسط نیز وجود دارند که قسمت عمده این شرکت‌ها روابط دیرینه با شرکت‌ها و مجموعه‌های ایرانی دارند و شرکت‌های آلمانی جدید نیز بسیار تمایل دارند تا هرچه زودتر همکاری‌های خود را با شرکت‌های ایرانی آغاز کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقام اقتصادی آلمان: بازار ایران فرصت خوبی برای عرضه خدمات آلمان است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X