ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برگزیدگان نخستین رقابت فیلم‌سازی نوجوانان تقدیر می‌شوند

برگزیدگان نخستین رقابت فیلم‌سازی نوجوانان تقدیر می‌شوند

فارس/ برگزیدگان نخستین المپیاد فیلم‌سازی در سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تقدیر می‌شوند.
این المپیاد توسط سازمان سینمایی، بنیاد سینمای فارابی و انجمن سینمای جوانان ایران در 10 تیر سال جاری، هم‌زمان در 59 دفتر انجمن سینمای جوانان ایران در سراسر کشور برگزار شد که 78 فیلم‌ساز به‌عنوان برگزیده معرفی شدند.

بر اساس این گزارش، پس از انتشار فراخوان ـ «نخستین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان سراسر کشور» توسط سازمان سینمایی، بنیاد سینمای فارابی و انجمن سینمای جوانان ایران در 10 تیر امسال، هم‌زمان در دفاتر انجمن سینمای جوانان سراسر کشور کارگروه‌های اجرای المپیاد تشکیل شدند. کارگروه‌هایی متشکل از سه عضو که وظیفه بررسی و ارزیابی طرح‌های ارائه‌شده از سوی نوجوانان ثبت نام شده در المپیاد را بر عهده داشتند. درنهایت طرح‌های انتخاب‌شده با ارائه مشاوره‌ها و آموزش‌های موردنیاز به مرحله تولید رسیدند. در مرحله تولید آثار نیز با مشاوره و راهنمایی مشاوران تعیین‌شده از سوی کارگروه‌ها نوجوانان اقدام به تولید آثار خود در چهار قالب داستانی، مستند، پویانمایی و تجربه‌گرا کردند. دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران علاوه بر ارائه این خدمات نرم‌افزاری در خصوص ارائه تجهیزات لازم جهت تولید فیلم‌ها و نیز تسهیل روند فیلم‌سازی برای نوجوانان همراه نوجوانان فیلم‌ساز بودند.

درنهایت آثار تولید شده که بیش از 473 فیلم کوتاه داستانی، مستند، پویانمایی و تجربه‌گرا بودند به ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران ارسال شدند، که درنهایت از بین این آثار هم توسط کارگروه‌های استانی تعداد 91 فیلم کوتاه به‌عنوان فیلم‌های برگزیده معرفی شدند.

از این میان استان اردبیل با 10 فیلم کوتاه، استان گلستان با 39 اثر، استان قزوین با 10 فیلم کوتاه، استان تهران با 38 اثر، استان آذربایجان شرقی با 16 فیلم کوتاه، استان چهارمحال و بختیاری با 10 اثر، استان آذربایجان غربی با 16 فیلم کوتاه، استان کردستان با 14 اثر، استان زنجان با 7 فیلم کوتاه، استان یزد با 7 اثر، استان کرمانشاه با 8 فیلم کوتاه، استان خراسان رضوی با 22 اثر، استان خراسان شمالی با 10 فیلم کوتاه، استان سیستان و بلوچستان با 12 اثر، استان هرمزگان با 9 فیلم کوتاه، استان لرستان با 20 اثر، استان البرز با 14 فیلم کوتاه، استان همدان با 54 اثر، استان مازندران با 9 فیلم کوتاه، استان خوزستان با 14 اثر، استان اصفهان با 51 فیلم کوتاه، استان بوشهر با 8 اثر، استان کرمان با 13 فیلم کوتاه، استان قم با 12 اثر، استان خراسان جنوبی با 4 فیلم کوتاه، استان کهگیلویه و بویراحمد با 6 اثر، استان سمنان با 5 فیلم کوتاه، استان فارس با 3 اثر، استان ایلام با 3 فیلم کوتاه، استان مرکزی با 8 اثر و استان گیلان با 21 فیلم کوتاه آمار فیلم‌های تولید شده در نخستین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان سراسر کشور را تشکیل می‌دهند.

گفتنی است؛ سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از 20 تا 26 آبان در پردیس چارسو برگزار می‌شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده