ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درددل‌های هنرمندان از مشکلات حرفه‌ای‌شان

درددل‌های هنرمندان از مشکلات حرفه‌ای‌شان

بانی فیلم/ حمایت از پیشکسوتان تنها به هنرمندان درجه یک محدود می‌شود
رضا ناجی بازیگر سینما و تلویزیون و برنده خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم برلین برای بازی در فیلم آواز گنجشک‌ها، در این زمینه گفت: باید به هنرمندان رسیدگی شود و از آنهایی که توانایی کار کردن دارند استفاده شود. دست اندرکاران و مسئولین کشور باید از هنرمندان پیشکسوت حمایت کنند، چون که هنرمندان در جایگاهی که در جامعه پیدا کردند نمیتواند به سمت کسانی دیگر دست دراز کنند.
وی تصریح کرد: کمپینی برای هنرمندان پیشکسوت تشکیل شده و تعداد پیشکسوتان خیلی زیاد است اما متاسفانه فقط از هنرمند پیشکسوت درجه یک حمایت می شود و از هنرمندی که چندین سال کار کرده است اما پیشکسوت درجه یک نباشد حمایتی نمی‌شود. پیشکسوتانی هستند که با وجود خدماتی که سالها به هنر این کشور شده است، ولی به آنها بها داده نمی شود.
مظفری: وضعیت بد اقتصادی دولت فعلی اجازه کمک به هنرمندان را نمی‌دهد
در رابطه با همین موضوع مجید مظفری بازیگر سینما و تلویزیون گفت: دولت باید برای هنرمندان بودجه تخصیص دهد و از یک سنی به بالا برای هنرمندان حقوق تعیین کند. ضمن اینکه دولت فعلی هم از نظر اقتصادی وضعیت بدی دارد و نمی‌تواند به هنرمندان رسیدگی کند.
وی در ادامه اضافه کرد: مطبوعات تنها به چهره‌های شناخته شده و معروف می‌پردازند، تایک هنرمند سوپر استار و به دنبالش می‌روند که با او مصاحبه کنند، اما بعد از یک سال که کار نکند، فراموش می‌شود. تا وقتی که اختلاس در این مملکت است، هزینه ای در زمینه کارهای هنری نمی شود. بهتر است قبل از اینکه هنرمندی را از دست بدهیم، به فکر معیشت باشیم. بد نیست بدانید دولت هیچ کاری در این راستا انجام نداده است؛ حتی سعی نکردند که یک خانه سالمندان برای هنرمندان تاسیس کنند.
کاسبی: معاش مردم و در زیرمجموعه آنها هنرمندان تأمین شود
محمد کاسبی بازیگر فیلم سینمایی «بدون اجازه» و سریال تلویزیونی «خوش رکاب»، عقیده دارد، اول باید معاش مردم و پس از آن معاش هنرمندان با آینده‌نگری تأمین شود.
وی در ادامه اظهار داشت: تمام مردم ایران که هنرمندان هم جزو آن‌ها محسوب می‌شوند باید تحت تامین قرار گیرند، پس چرا ما همیشه به فکر چهره ها هستیم؟ چهره ها در زمان فعالیت خود پس انداز می‌کنند و در زمان پیری می‌توانند از آن استفاده کنند و زندگی مرفهی دارند.
وی تصریح کرد: پیشکسوت یعنی عمری را سپری کرده است و به درجه‌ استادی رسیده است، همه‌ پیشکسوت ها استاد هستند. آیا همه‌ این استادان لازم ندارندکه تامین شوند؟ بنابراین من تنها به بازیگران نگاه نمی‌کنم، بلکه به تمام مردم ایران نگاه می‌کنم. در کشور باید ساز و کاری به وجود بیاید تا زمانی که تمام کسانی که به سن بازنشستگی میرسند تامین باشند و خواسته‌ من از تمام مسوولان این است که چرا کسانی که به سن بازنشستگی میرسند تامین نیستند؟!
وی در ادامه اضافه کرد: یک مسوول با حقوقی که یک بازنشست می‌گیرد چند وقت می‌تواند زندگی کند؟ دوستان هنرمند بنده هم مدام گلایه می‌کنند که ما بیکار هستیم و دولت چرا به ما نمی‌رسد؟ دولت باید به همه پیشکسوتان و بازنشستگان برسد و ما هم جزء آنها.
من که در زمان فعالیت چند میلیون دستمزد دریافت می‌کردم حالا چقدر باید به من بدهند تا تامین شوم؟ آیا من شرمنده آن کارمند و کارگر نمی‌شوم که بعد از چند سال کار کردن باید با ماهی یک یا دومیلیون تومان حقوق بازنشستگی زندگی کنند؟ و با این وضعیت آنها از جریانات سیاسی مطالبه دارند و می‌گویند چرا نظام به ما نمی‌رسد؟ نمایندگان ما در مجلس چه کار میکنند؟به جای آنکه به فکر این باشند که از کدام جناح به داخل مجلس راه پیدا میکنند؛ قوانینی بگذارند که مردم مملکت وقتی به سن پیری می‌رسند تامین شوند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده