ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هر نفس از «عشق» بگو

هر نفس از «عشق» بگو

همشهری آنلاین/ ابراز محبت کلامی مهارتی است که باید آموخته شود؛ کاری که خیلی‌ها فکر می‌کنند ساده است اما نکات ظریفی در بیان محبت وجود دارد که بسیاری از همسران به‌دلیل نیاموختن، آن را نمی‌دانند پس انجامش نمی‌دهند.
همسران یکدیگر را دوست دارند، کمتر کسی است که در این موضوع شک داشته باشد اما کار زمانی به مشکل برمی‌خورد که یکی از طرفین یا هر دوی آنها برای بیان این احساس کراهت داشته باشد. استدلال‌های مختلفی را هم بیان می‌کنند مثل اینکه همسرم رفتارش عوض می‌شود، یا خجالت می‌کشم. بسیاری از همسران هم نمی‌دانند چگونه می‌شود از کلمه «دوستت دارم» استفاده کرد. دلیل آن چندان فرقی نمی‌کند، مهم این است که نتیجه عدم‌ابراز علاقه زبانی و کلامی، خانه‌هایی است که گرمای عشق و علاقه در آن یخ می‌کند. همه زندگی‌های مشترک همیشه نیاز به کمپین بیان « دوستت دارم» بین همسران دارند، می‌شود این کمپین را از خوانندگان همشهری‌دو شروع کرد.
راهکارهای مردانه برای گفتن کلمه رمز
وقتی گفته می‌شود به همسرتان بگویید که چه جایگاهی در زندگی‌تان دارد، برخی از آقایان جبهه می‌گیرند و این کار را با شخصیت مردانه و جایگاه خانوادگی‌شان در منافات می‌بینند یا از انجام آن خجالت می‌کشند. اگر شما هم اینطور فکر می‌کنید، با کمی خلاقیت و فکر می‌توانید هم جایگاه خود را حفظ کنید و هم همسرتان را از شنیدن علاقه‌تان محروم نکنید.
گوش و معجزه عشق در زنان
اگر دوست دارید همسرتان عاشقانه شما را دوست داشته باشد، در قدم اول بهتر است بدانید که زن‌ها باید بشنوند همانطور که شما باید ببینید. زن‌ها از راه گوش عاشق می‌شوند و این ملزم به شنیدن‌های پی‌درپی است ولی مردها از راه چشم و آنی عاشق می‌شوند. به‌خاطر همین است که زن دوست دارد «دوستت دارم» را بشنود و زمانی که مرد این نکته را نداند رابطه‌شان به مشکل برمی‌خورد. نیازی نیست هدایای گران بخرید یا کارهای عجیب و غریب انجام دهید، گوش همسرتان را از زمزمه‌های عاشقانه پر کنید. وقتی بدانید که بیان احساس چقدر تأثیر‌گذار است، شاید ابراز آن برای‌تان کمی راحت‌تر شود.
نوشتن، راحت‌تر از گفتن
درست است که گوش همسرتان باید بشنود اما در مراحل اول و تا زمانی که عادت کنید، می‌توانید کلمات را به روی کاغذ بیاورید یا پیامکی به او بگویید. البته منظور از فرستادن احساس‌تان در گوشی موبایل همسرتان این نیست که جملات زیبا را از گروه‌هایی که عضو هستید، فوروارد کنید یا شعر بفرستید، باید خیلی مستقیم، پیامک‌هایی به این مضمون بفرستید: «امروز بیشتر از دیروز دوستت دارم»، «برای تمام تلاش‌‌هایت از تو ممنونم و بدان که همیشه دوستت دارم»، «دوست داشتن تو کار هر روز من است حتی اگر نمی‌گویم» و یا خیلی ساده‌تر بگویید: «دوستت دارم». همین قدر راحت و مستقیم برایش بنویسید که او را دوست دارید، مطمئن باشید او چندبار در طول روز آن‌را می‌خواند و برای برگشت شما به خانه لحظه شماری می‌کند.
مناسبت‌ها؛ یک بهانه خوب
روز زن، اعیاد دینی و ملی، روز تولد، سالگرد ازدواج و هر مناسبت دیگری می‌تواند بهانه خوبی برای گفتن احساس‌تان باشد. زمانی که هدیه یا شاخه گلی را به همسرتان هدیه می‌دهید، می‌توانید خیلی راحت و بدون خجالت به او بگویید که دوستش دارید. در آن حال و هوا گفتن این کلمه چندان سخت نیست. مثلا زمانی که هدیه را به همسرتان می‌دهید بگویید: این هدیه کوچک همراه با یک دنیا «دوستت دارم» هر دو برای توست.
وقتی همسرتان از کار خانه خسته است
خیلی اوقات شما همسرتان را در حال انجام کار‌های خانه می‌بینید. او دارد ظرف می‌شوید، غذا درست می‌کند، به کارهای بچه‌ها رسیدگی می‌‌کند و در نهایت خانه‌تان را رونق می‌دهد. اینکه به او کمک کنید می‌تواند قدردانی خوبی باشد اما وقتی بیدار می‌شوید و می‌بینید سفره صبحانه را آماده کرده است، تا قبل از بیدار شدن بچه‌ها، وقت خوبی است که کنار او بایستید، به چشم‌هایش نگاه کنید و بگویید: «دوستت دارم برای تمام خوبی‌هایت». البته چاشنی‌های دیگرش بستگی به وقت شما و شرایطتان دارد!
سرسخت باشید
خانم‌ها در ابراز محبت کمی سخاوتمند‌تر هستند و طبیعت عاطفی شما به کمک‌تان می‌آید تا گفتن «دوستت دارم» برای‌تان راحت باشد اما گاهی بازخوردهای نه چندان مناسب در گذشته باعث شده است که دیگر از گفتن این جمله امتناع کنید. فراموش نکنید که داشتن پشتکار در هر کاری لازم است، ممکن است شوهر شما نداند که چه عکس‌العملی باید در قبال شنیدن «دوستت دارم»، انجام دهد. می‌‌توانید اگر او این کلمه را گفت با بازخورد صحیح‌تان نشان دهید که چه عکس‌العملی لازم است یا اینکه آنقدر این کلمه را در جای مناسب بگویید که بالاخره شوهرتان هم رفتاری مناسب در ازای آن انجام دهد. مهم این است که اگر دوست دارید که لحظات رمانتیک را در خانه‌تان خلق کنید خسته نشوید.
یک غافلگیری ساده
می‌توانید در کیف همسرتان یک یادداشت بگذارید که روی آن نوشته‌اید: «عزیزم، دوستت دارم». نیازی نیست طول و تفصیلی بگویید یا دلایل‌تان را ذکر کنید. دیدن همین یادداشت می‌تواند کاری کند که او شاداب‌تر و مهربان‌تر به خانه برگردد یا اینکه با ماژیک روی آینه بنویسید: «دوستت دارم». تصور کنید همسرتان صبح، برای شستن صورتش برود و این جمله را بخواند، با این کار روز قشنگی را برای هر دوی‌تان ساخته‌اید.
گفتن در مقابل بچه‌ها
اینکه شوهر شما حس کند از احترام و ارزش کافی در خانه برخوردار است، بستگی مستقیم به رفتار شما دارد. بیان رضایت از زندگی مشترک و اعتراف به علاقه‌تان در حضور بچه‌ها می‌تواند یک مرد را، خوشبخت‌ترین مرد دنیا کند. شاید برای همسرتان سخت باشد که اعتراف کند شما را دوست دارد آن هم مقابل دیگران اما شما خیلی ساده و حتی با خنده وشوخی زمانی که با دست پر و خسته به خانه می‌آید و برای گرفتن خرید‌ها و استقبال از او می‌روید، بگویید: «دوستت دارم، خیلی خسته شدی» یا هر جمله دیگری که دوستت دارم هم جزئی از آن باشد.
حرف‌‌های خوب برای شماست
حرف‌های قشنگ برای کتاب‌ها و دست به‌دست‌شدن در شبکه‌های اجتماعی نیست، برای نوشتن و قاب کردن هم نیست، برای گفته شدن و شنیده شدن است. این هنر زوج‌های عاشق است که می‌دانند از «دوست داشتن» چگونه استفاده کنند تا همسرشان گوش و دلش پر شود از حضور او و دیگر با کمترین توجهی در جای دیگر، دلش نلرزد. خوشبخت باشید و کلمه رمز را فراموش نکنید.
ابراز عشق را به بیان احتیاج نیست؟
پدر شما می‌دانست وقتی صبح از مادرتان بپرسد که چه وسایلی برای خانه نیاز دارد تا بخرد و آماده کند، یعنی هم به وظایف همسری‌اش عمل کرده است و هم مادرتان می‌فهمد که آسایش و رفاه او مهم است؛ پس متوجه علاقه قلبی شوهرش خواهد شد.
مادر شما هم می‌دانست وقتی که قورمه‌سبزی جاافتاده درست کند و برای زمستان شال دستباف مخصوص برای پدرتان ببافد و همیشه خانه مرتب و آماده باشد، آقای خانه خواهد فهمید که چقدر او را دوست دارد.
البته در خلوت حتما نوع دیگری از ابراز محبت را هم داشته‌اند اما همین رفتارهای مردانه و زنانه به معنی دوستت دارم بود و کمتر کسی گلایه می‌کرد اما روزگار فرق کرده است. انگار دیگر برای این کارها وقت نداریم. همسران برای آنکه کنار هم احساس خوشبختی کنند به چیزی بیشتر از انجام خرید خانه و پختن غذای گرم نیاز دارند.هرچند که هنوز هم پایبندی به همان نقش‌های سنتی می‌تواند نشانه خوبی برای پایداری زندگی باشد اما زن و شوهرها در هر دورانی باید از زبان یکدیگر بشنوند که چه جایگاهی در دل هم دارند. شما دیگر دوست ندارید «مادر بچه‌ها» یا «آقا» صدای‌تان کنند. ممکن است در جمع هنوز هم ملاحظاتی وجود داشته باشد اما در خانه و در حضور بچه‌ها دل‌تان می‌خواهد همسرتان زیبا‌تر شما را خطاب قرار دهد و حرف‌های قشنگ‌تری بگوید و احساسی را که در عمل دیده‌اید، بیان کند. این کار علاوه بر اینکه حساب مشترک عاطفی را در خانه غنی می‌کند و روز مبادا می‌توانید از آن برداشت کنید، حال و هوای احساسی و رمانتیکی را هم ایجاد خواهد کرد. در آموزه‌های دینی ما هم به این کار توصیه شده است؛ زمانی که پیامبرمان می‌فرماید:
قَوْلُ الرَّجُلِ لِلْمَرْأَةِ إِنِّی أُحِبُّک، لَا یذْهَبُ مِنْ قَلْبِهَا أَبَداً؛ این گفتار مرد به همسرش که «من تو را دوست دارم »، هرگز از قلب زن بیرون نمی‌رود. این حدیث در روزگاری که زن ارزش چندانی در نگاه جامعه نداشت، با مخاطب قرار‌دادن مستقیم آقایان و توصیه به ابراز محبت بدون واسطه و روشن، نشان می‌دهد که چقدر ابراز علاقه کلامی می‌تواند در سعادت خانواده مهم باشد.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده