ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تولید تراشه های سیلیکونی برای انتقال فناوری کوانتوم

تولید تراشه های سیلیکونی برای انتقال فناوری کوانتوم

آی سی تی پرس/ محققان دانشگاه "ییل" آمریکا موفق به ابداع روشی شدند که با فرآیند نانوساخت میتوان تراشه های سیلیکونی تولید کرد که تمامی اجزا مورد نیاز پردازشگر اطلاعات کوانتوم را در بر دارد.
فناوری کوانتوم کاربردهای بیشماری در عرصه علم و دانش دارد.

بعنوان مثال با بهره بردن از این فناوری میتوان ظرف چند ثانیه، شبیه سازی های فرآیند شیمیایی پیچیده یا جستجو در میان انبوهی از دیتاهای اطلاعاتی را انجام داد.
در همین حال محققین دانشگاه "ییل" آمریکا موفق به ابداع روشی شدند که با فرآیند نانو فرآوری میتوان تراشه های سیلیکونی تولید کرد که تمامی اجزای مورد نیاز پردازشگر اطلاعات کوانتوم را در بر دارد.
همچنین محققین دانشگاه "ییل" اعلام کردند: با کپی کردن این طرح میتوان به راحتی صدها یا هزاران تراشه سیلیکونی بدون تلاش و هزینه اضافی تولید کرد.
برای توضیح بیشتر این روش، محققین آمریکایی اظهار داشتند: برای پردازشگر اطلاعات کوانتوم، دو نکته بسیار ضروروی است. نخست، تداخل کوانتوم و دوم، شانسه گرهای تک فوتون (کوانتوم نور).
در تراشه های ساخته شده، موج بر نانو فوتون وجود دارد که میتواند نور را به فضاهای کوچک و هر جایی که روی تراشه لازم باشد، هدایت کند. ضمن اینکه این موج بر نانو فوتون، دارای متصل کننده جهت دار است که میتواند شعاع نور را به دو پرتو یکسان و یا آنها را با یکدیگر ترکیب و در نهایت یک پرتو تولید کند.
همچنین از این روش میتوان در ساخت حسگرهای فوق حساس و بالابردن امنیت دستگاه های ارتباطی استفاده کرد.
نتایج این تحقیق در مجله Nature Communications چاپ شده است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X