ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قهرمان پرش ارتفاع جهان نهم شد

قهرمان پرش ارتفاع جهان نهم شد

ایسنا/ در سیزدهمین مرحله لیگ الماس دوومیدانی و در ماده پرش ارتفاع «دروین» کانادایی قهرمان جهان به رده‌ای بهتر از نهمی این ماده نرسید.
سیزدهمین مرحله لیگ الماس دوومیدانی در سال 2015 در شهر زوریخ سوییس برگزار شد و در اکثر ماده‌ها نیز نفرات برتر مسابقه‌های جهانی چین عناوین خود را در لیگ هم تکرار کردند.در دوی 1500 متر مردان آسبل کیپ روپ که در مسابقه‌های جهانی با کسب مدال طلای این ماده سبب قهرمانی کنیا در جهان شد در لیگ الماس نیز با سه دقیقه و 35 ثانیه و 72 صدم ثانیه به مقام نخست رسید.
در دوی سه هزارمتر با مانع زنان نیز آلماز آیانا قهرمان جهان از اتیوپی با زمان هشت دقیقه و 22 ثانیه و 34 صدم ثانیه از دو هم‌وطن خود پیشی گرفت و اول شد.
گنزبه دی بابا هم که در قهرمانی جهانی سوم شده بود در این مرحله با زمان هشت دقیقه و 26 ثانیه و 54 صدم ثانیه دوم شد.
در پرش طول مردان عیسی موتاز برشیم از قطر که در مسابقه‌های جهانی به مقامی بهتر از چهارمی نرسیده بود در این مرحله با دو مترو 32 سانتی متر به مقام نخست رسید. بوهدان بوندارنکو با همین رکورد و به دلیل خطای بیشتر دوم شد. گوی ژانگ از چین نیز با دو متر و 30 سانتی متر سوم شد.
در پرتاب وزنه زنان نیز کریستینا شوآنیتز از آلمان با رکورد 19 متر و 91 سانتی متر مقام نخست خود را در مسابقه های قهرمانی جهان در لیگ الماس نیز تکرار کرد.
از نکات جالب این ماده قرار گرفتن قهرمان جهان در رده نهم بود. درک دروین کانادایی که در مسابقه‌های جهان چین به مقام قهرمانی رسیده بود در زوریخ با رکورد 2.19 درجایگاه نهمی قرار گرفت.
در پرتاب دیسک هم روبرت اوربانک که با 65 متر و 78 سانتی متر به مقام اول رسید. هموطن او ، پیوتر مالاچوفسکی که رد مسابقه‌های جهانی چین با 67 متر و 40 سانتی متر به مقام قهرمانی رسیده بود در این مرحله رکورد 65 متر و چهار سانتی‌متر را برجای گذاشت و دوم شد. گرد کانتر از استونی نیز با 64 متر و 38 سانتی متر سوم شد. فیلیپ میلانوف نایب قهرمان جهان نیز دراین مرحله در جایگاه چهارم قرار گرفت.
چهاردهمین و آخرین مرحله لیگ الماس دوومیدانی 20 شهریور در بروکسل بلژیک برگزار می‌شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X