صادرات نفت عربستان کاهش یافت

صادرات نفت عربستان کاهش یافت

ایسنا/ آمارهای رسمی نشان می‌دهد: صادرات نفت خام عربستان سعودی از روزانه هفت میلیون و 835 هزار بشکه در ماه ژانویه به روزانه هفت میلیون و 553 هزار بشکه در ماه فوریه تنزل کرده است.

به نقل از رویترز بزر‌گ‌ترین صادر‌کننده نفت خام جهان در ماه فوریه روزانه 10 میلیون و 220 هزار بشکه نفت تولید کرده در حالی که رقم تولید این کشور در ماه قبل‌تر (ژانویه) روزانه 10 میلیون و 230 هزار بشکه بود.

آمارهای ماهانه صادرات نفت خام توسط ریاض و دیگر اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت به موسسه اطلاعات نفتی جودی ارائه می‌شود و روی وب‌سایت این موسسه قرار می‌گیرد.

ذخائر داخلی نفت خام عربستان از 314 میلیون و 119 هزار بشکه در ژانویه به 305 میلیون و 599 هزار بشکه در فوریه کاهش یافته است.

پالایشگاه‌های داخلی عربستان در فوریه روزانه دو میلیون و 670 هزار بشکه نفت پالایش کردند در حالی که رقم پالایش آنها در ژانویه روزانه دو میلیون و 468 هزار بشکه بود.

این در حالی است که صادرات فرآورده‌های نفتی پالایش شده عربستان نیز از روزانه یک میلیون و 343 هزار بشکه به یک میلیون و 550 هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

آمارهای جودی نشان می‌دهد: در ماه فوریه نفت خام مصرف شده برای تولید برق از 293 هزار بشکه در روز در ژانویه به 291 هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صادرات نفت عربستان کاهش یافت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X