ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کی‌روش برود مارکار آقاجانیان سرمربی تیم ملی می‌شود؟

کی‌روش برود مارکار آقاجانیان سرمربی تیم ملی می‌شود؟

بانک ورزش/ پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس و گلر سابق تیم ملی فوتبال کشورمان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، اینکه کی‌روش و اسدی نباید با یکدیگر وارد دعوایی شوند که به فوتبال کشورمان آسیب می‌زند، گفت‌وگوی جالب نیما نکیسا با بانک ورزش را بخوانید، گفت‌وگویی که از دربی شروع شد و در نهایت هم به کی‌روش رسید.
دربی 81 را چطور دیدید؟
من فکر می‌کنم بهترین دربی 15 سال اخیر بود، خیلی بازی خوبی بود به لحاظ فنی، درست است که مساوی شد ولی آنقدر هیجان بازی بالا بود که مردم راضی بودند. باید به برانکو و مظلومی بابت این اتفاق تبریک گفت.
اتفاق جالبی که برای پرسپولیس رخ داده این است که در سالیان اخیر رتبه این تیم بعد از دربی افت کرده است، فکر می‌کنید این بار هم این اتفاق رخ بدهد؟
نه مطمئنم که این اتفاق رخ نمی‌دهد، من مطمئنم که مرحوم هادی نوروزی به پرسپولیس خیلی خدمت کرد، هم یک عدد ماندگار در فوتبال کشور به جا گذاشت و هم اینکه پرسپولیس را هم قسم کرد برای خروج از آن حالت بد و متحد و هم قسم‌تر شدن‌شان، این پرسپولیس با پرسپولیس زمان هادی خیلی فرق دارد، انگار همه دوست دارند و می‌خواهند موفق شودند.
از بحث دربی فاصله بگیریم، دعوای جدیدی در فوتبال ما شکل گرفته، این بار بین اسدی و کی‌روش!
من اصلا وارد مسائل کی‌روش نمی‌شوم.
چرا؟
به خاطر اینکه اصلا به من ربطی ندارد چون نمی‌دانم کی‌روش چه کار می‌کند یا اسدی چه کار کرده است؟ چون از چند و چون ماجرا خبر ندارم بهتر است صحبتی در این زمینه نکنم.
یعنی یک سرمربی حق دخالت در مسائل مدیریتی را هم دارد؟
فعلا این است دیگر، من چه چیزی بگویم؟ شما دنبال تیتر می‌گردید؟ اگر دنبال این هستید که من چیزی بگویم و تیتر بزنید این بحث جداست، من از نظر انسانی می‌گویم که این درگیری به ضرر فوتبال کشور است.
ما هم دنبال همین هستیم، چرا فوتبال ما باید از یک درگیری آسیب ببیند؟
صد در در صد به ضرر فوتبال ماست، 10 ماه مانده به المپیکف شما وضعیت خاکپور را ببینید. وضعیت قراردادش را ببینید، آنقدر قهرمانی امید را کم ارزش جلوه دادند که به چشم نیامد. تیم امید واقعا خوب بازی می‌کند ولی چرا دیده نمی‌شد؟
برگردیم به بحث اسدی، چقدر از او شناخت دارید؟
من آقای اسدی را نمی‌شناسم، فقط تعریفات زیادی از ایشان به لحاظ شخصیتی شنیدم، یک‌بار با ایشان ملاقات کردم، کی‌روش هم یک مربی کارنامه‌دار و امتحان پس داده است. اجازه بدهید یک بار دیگر که با ترکمنستان مساوی کردیم و این نتایج جالب به دست آمد صحبت کنیم بهتر است.
برخی می‌گویند نتایج به خاطر حاشیه‌هایی است که کی‌روش به وجود می‌آورد.
ببینید با توجه به قراردادی که کی‌روش بسته ایشان رییس است و فدراسیون‌نشینان کارمند ایشان، هروقت دلش خواسته لیگ را تعطیل کرده، هروقت دلش خواسته رفته مسافرت، با 11 نفر اردویی در آفریقای جنوبی برگزار کرده که خیلی بی حساب و کتاب بود. یکی دوتا نیست که من بخواهم حرف بزنم، ما حرف داریم خیلی هم حرف داریم، این پول از بیت المال ما کنده شده و رفته، خیلی اتفاقاتی افتاده که باید درباره آن‌ها صحبت شود. من آدمی نیستم که زمانی صحبت کنم که حرف‌هایم دیده نشود. زمان مناسب با ایشان صحبت می‌کنیم و ایشان باید جواب تک تک مردم ایران را بدهند. کی‌روش با قراردادی که بسته، سی و خرده‌ای میلیاردتومان از پول این مملکت را گرفته، این پول از جیب کسانی رفته که عاشق فوتبال هستند و با یارانه 45 هزارتومانی زندگی می‌کنند. هنوز دنبال این هستند که سبد کالایشان چه دارد. ایشان به عنوان مسئول خیلی جاها باید پاسخگو باشد، کسانی که در فدراسیون خیلی راحت می‌توانستد این دعواها را جمع کنند و دوستانه بگویند که سکوت کنید تا لطمه‌ای به تیم ملی نخورد ولی می‌بینید که دو طرف خیلی بی محابا به هم حمله می‌کنند، این به فوتبال ما آسیب می‌زند.
چرا مدیریت فوتبال سیاه‌جامگان کنسل شد؟
سیاه جامگان کنسل نشد، من عباسی و فرزندان‌شان را خیلی دوست دارم، این دوستی از سال 91 مانده، قرار شد که رمضانی به جای رسول خطیبی بشود سرمربی، رمضانی به من گفت که دربی مشهد را به عنوان یکی از بنیان‌گذاران این تیم ببین، وقتی رفتم آنجا یک بحث مدیریتی مطرح شد و با توجه به آنکه من دوست ندارم مدیر باشم، تصمیم گرفتم قبول نکنم.
دوست ندارید مدیر باشید؟
به هرحال من آدم 70-60 ساله نیستم که در کنار تیم باشم، من دوست دارم به عنوان مربی فعالیت کنم و آموخته‌هایم را به فوتبال ایران انتقال بدهم ولی به عنوان مدیر و سرپرست نمی‌شد این کار را کرد، به همین دلیل تصمیم گرفتم قید سیاه‌جامگان را بزنم.
نکته خاصی مانده که بخواهید بگویید؟
ممنونم از شما فقط خواهش می‌کنم از صحبت‌های من چیزی در نیاورید که بولد کنید. آنقدر این دعوای اسدی و کی‌روش بچه‌گانه است که هنوز دو نفر آدم که ذی‌نفع فوتبال هستند قادر به پنهان کردن ناراحتی‌شان در این پروسه زمانی نیستند و نمی دانند که این حرف‌ها چه زمانی باید مطرح شود. آقای اسدی که قطعا دلایلی برای حرف‌هایش دارد، کی‌روش هم حتما یک دلیلی دارد چون ایشان همیشه دلایلی دارد.
حرف‌های زیادی برای گفتن دارید، چرا الان نمی‌گویید؟
ببینید صحبت که زیاد است، اتفاقا تمام دوستان هنری و ورزشی ما دوستان‌شان را به چالش‌های مختلف دعوت می‌کنند، چالش آب سرد، آب گرم، راستگویی، صداقت و ...
من می‌خواهم فوتبال را به چالشی دعوت کنم که بگویند فوتبال ما بعد از کی‌روش چه تغییری با فوتبال ما بعد از ایویچ کرده؟ نتایج‌مان چه فرقی نسبت به زمان آقای مایلی کهن کرده؟ چه فرقی با طالبی و پورحیدری کرده؟ واقعا چه اتفاقی در فوتبال ما افتاده است؟
شاید حمایت رسانه‌ای از کی‌روش بیشتر شده است؟
کی‌روش کارهایی کرد که بعدا راجع به آن‌ها باید صحبت کنیم، از آوردن بازیکنان دو رگه و خیلی کارها که بحث‌ها برود سمت آن طرف، همه آن‌ها که ایستادند و با بی پولی کار کردند تا بازیکن تحویل تیم ملی بدهند، بعد هم یک مربی با 40 میلیارد، 50 میلیارد یا 100 میلیارد بیاید و از آن‌ها استفاده کند. اگر کی‌روش در ژاپن و کره بود شاید همین پول را می‌گرفت ولی در نهایت 5 تا کی‌روش از کنارش بیرون می‌کشیدند.
یعنی مربی تربیت می‌کردند.
بله، مگر گاس هیدینگ نبود؟ بعد از هیدینگ 10 تا هیدینگ دیگر تربیت کردند و گفتند پولی که گرفتی نوش جان‌تان!، اتوری‌هاگل هم همینجوری بود.
کی‌روش هم مربیان ایرانی زیادی را در کنار خودش داشته، الان هم مارکار آقاجانیان را دارد.
یعنی آقای آقاجانیان را تربیت کرده‌اند؟
به هرحال مارکار در کنار ایشان هستند.
یعنی وقتی کی‌روش برود مارکار آقاجانیان می‌شود سرمربی تیم ملی؟
بعید می‌دانم این اتفاق رخ بدهد.
همین دیگر، در کره و ژاپن وقتی سرمربی بزرگ می‌آورند مربیان بزرگی تحویل فوتبال می‌دهند که بعد از سرمربی، جایگزین او بشود. الان کره‌جنوبی سبک بازی هلندی را مدنظر دارد، از وقتی هیدینگ رفت سیستم بازی کره شده شناور، اینکه اشتباه است هیدینگ را بیاوریم بعد از 5 سال از فوتبال هلندی برویم دنبال فوتبال آلمانی!

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده