ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قشقاوی:معافیت نظام وظیفه ایرانیان خارج از کشور نص صریح قانون است

قشقاوی:معافیت نظام وظیفه ایرانیان خارج از کشور نص صریح قانون است

ایرنا/ معاون کنسولی، مجلس وامور ایرانیان خارج ازکشور وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درواکنش به تکذیبیه جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، تاکید کرد: اظهارات اخیر درمورد معافیت نظام وظیفه ایرانیان خارج ازکشور نص صریح قانون است وهیچگونه نکته کذبی در آن وجود ندارد.

حسن قشقاوی روزپنجشنبه درمصاحبه اختصاصی با خبرگزاری ایرنا درواکنش به تکذیبیه سردار موسی کمالی جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح اظهارکرد: سخنان بنده درمورد معافیت مشمولین خدمت نظام وظیفه خارج ازکشورهمان اجرای بند «ط» ماده واحده قانون بودجه سال 94 بود که ما در ماه گذشته طی اطلاعیه ای برای اجرا، به کلیه نمایندگی های خارج از کشور ابلاغ کردیم.

وی تصریح کرد : طبق این قانون متولدین بین سال های 55 تا 67 می توانند با پرداخت جریمه دوران غیبت، به دریافت معافیت نایل آیند وکارت معافیت نظام وظیفه دریافت کنند.

قشقاوی اضافه کرد : افراد مشمول خدمت نظام وظیفه درخارج از کشور که شامل این گروه نیستند نیز می توانند 2 بار درسال هر بار به مدت سه ماه به ایران سفر کنند و در صورت شرایط اضطراری، این اجازه تا سه بار نیز قابل تمدید است.
معاون کنسولی، مجلس وامور ایرانیان خارج ازکشور وزیر امور خارجه مجددا تاکید کرد : بنابراین اظهارات اینجانب نص صریح قانون بوده، وهیچ نکته کذبی دراظهاراتم وجود ندارد.

قشقاوی دراین باره توضیح داد : اینجانب لفظ خرید خدمت نظام وظیفه را بکار برده بودم که درقانون ازعنوان خرید جریمه غیبت استفاده شده است که نتیجه هر دو عبارت یک چیز می باشد.
وی خاطرنشان کرد: قانون مذکور امسال مجددا تمدید شده است وبعد از شهریور تا پایان امسال همچنان قابل اجرا می باشد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده