ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جورج کلونی: پولی که برای کلینتون جمع کردم سالم نیست

جورج کلونی: پولی که برای کلینتون جمع کردم سالم نیست

بانی فیلم/ جورج کلونی در یک برنامه تلویزیونی اقرار کرد پولی که برای کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون به اتفاق همسرش امل جمع‌آوری کرده، پول سالمی محسوب نمی‌شود. برنی سندرز از «تمامیت و صداقت کلونی در این مورد» تجلیل کرد.جورج کلونی که این هفته در کالیفرنیا برای هیلاری کلینتون یک مراسم بزرگ جمع‌آوری سرمایه برگزار کرد، چنین سرمایه‌هایی را «وقیح» خواند.
در پاسخ به او هم برنی سندرز، رقیب کلینتون برای نامزدی حزب دموکرات، از «تمامیت و صداقت کلونی در این مورد» تجلیل و اضافه کرد: «یکی از تراژدی‌های بزرگ این است که پول بزرگ دارد انتخابات را می‌خرد.»
در بیشتر نظرسنجی‌‌های ایالت نیویورک که انتخاباتش روز سه‌شنبه برگزار می‌شود، کلینتون با فاصله قابل توجهی جلوتر از سندرز قرار دارد. مسئله جمع‌آوری سرمایه هم یکی از پاهای ثابت کمپین‌های ریاست‌جمهوری بوده و سندرز به این می‌بالد که به اهداکنندگان کوچک تکیه می‌زند و به هیچ‌وجه از سوپرپک‌ها (کمیته‌های عملیاتی سیاسی) برای جمع‌آوری سرمایه استفاده نمی‌کند. با این حال رخدادهای جمع‌آوری سرمایه کلونی در سن‌فرانسیسکو و لس‌آنجلس، باعث انتقاد کمپین سندرز شد و همچنین در مراسم روز جمعه، عده‌ای بیرون محل برگزاری تجمع و اعتراض کردند.
این بازیگر که در برنامه «ملاقات با رسانه‌ها»ی شبکه ان‌بی‌سی شرکت کرده بود، با این سوال چاک تاد مجری مواجه شد که آیا مبالغی که در چنین رخدادهای رد و بدل می‌شوند، مثلا رقم ۳۵۳٫۴۰۰ دلار مورد نیاز برای «مدیریت» یک زوج در رخداد، همانطور که منتقدان و معترضان می‌گویند وقیح و زشت هست یا خیر. کلونی در پاسخ گفت: «بله، به نظر من مبلغ وقیحی است. فکر می‌کنم می‌دانید که وقتی دیشب در سان‌فرانسیسکو بودیم عده‌ای اعتراض کردند و حق هم دارند اعتراض کنند، آن‌ها کاملا درست می‌گویند، این مقدار پول وقیحی است. وقتی کمپین سندرز هم در این باره صحبت می‌کند کاملا درست می‌گوید. مسخره است که چنین پولی را در سیاست داشته باشیم. من کاملا موافقم.»
سندرز هم در برنامه صبحگاهی یکشنبه حاضر شد و به سی‌ان‌ان گفت «احترام زیادی برای صداقت و تمامیت کلونی در این مورد قائل هستم.» او گفت «یکی از تراژدی‌های بزرگ این است که پول بزرگ دارد انتخابات را می‌خرد» و اضافه کرد رهبران احزاب نباید «به نیازهای وال استریت و اهداکنندگان ثروتمند کمپین‌ها پاسخ بدهند.» او گفت: «وقتی چند نفر، که در این مورد چند فرد ثروتمند هستند، می‌توانند مقادیر پول به طور باورنکردنی بزرگی را به کمپین‌ها اهدا کنند، مشکلی وجود دارد. دموکراسی به این معنی نیست. این حرکتی به سوی الیگارشی است. این مشکل سیاست امروز آمریکاست. آیا دولتی داریم که نماینده همه ماست یا نماینده آن یک درصد؟»
در روز جمعه در سان‌فرانسیسکو، نزدیک به ۲۰۰ حامی سندرز بیرون مراسم جمع‌آوری خیریه‌ای تجمع کردند که شروین پیشه‌ور، سرمایه‌گذار صنعت تکنولوژی و سرمایه‌گذار خطرپذیر ایرانی‌ برگزار کرده بود و کلونی و همسرش آمال، مسئولیت میزبانی‌اش را بر عهده داشتند. بهای بلیت شرکت در این مراسم از ۳۳٫۴۰۰ دلار تا ۳۵۳٫۴۰۰ دلار بود.
در مصاحبه‌اش با شبکه ان‌بی‌سی، کلونی گفت اگر سندرز برنده نامزدی حزب دموکرات شود برای او هم سرمایه جمع می‌کند و این اتهام‌ها را رد کرد که خدمتکار سازمان‌های بزرگ است. او گفت:‌ »این یکی از بامزه‌ترین چیزهایی است که می‌توانید درباره من بگویید.»
کلونی گفت بیشتر پولی که برای کلینتون جمع کرده در حقیقت به دموکرات‌هایی می‌رسد که می‌خواهند وارد کنگره بشوند. به گفته او، اگر یک رییس‌جمهور دموکرات بتواند جایگزینی خوب در دیوان عالی برای قاضی آنتونین اسکالیا که چندی پیش درگذشت تعیین کند، آمریکا دوباره می‌تواند شروع به جدا کردن پول از سیاست کند. کلونی اضافه کرد: «ما باید سنا را پس بگیریم چون باید یک قاضی دیوان عالی تعیین کنیم، چون رای پنجم دیوان عالی می‌تواند قانون «شهروندان متحد» را براندازد و این مقادیر وقیح و مسخره پول را کنار بزند تا من دیگر مجبور نباشم حتی یک مراسم جمع‌آوری سرمایه هم برگزار کنم.»
این بازیگر اضافه کرد که از مراسم‌های جمع‌آوری سرمایه لذت نمی‌برد و کار بنیادش که سرمایه سیاست‌مداران فاسد را دنبال می‌کند را به کار اسناد پاناما و پرونده دیوان عالی مرتبط کرد. او گفت: «به نظر من قانون «شهروندان متحد» یکی از بدترین قانون‌هایی است که در طول عمر من تصویب شده است.» وقتی دیوان عالی در سال ۲۰۱۰ این قانون را تصویب کرد، عملا قانون‌هایی را از میان برداشت که پول‌های اهدایی از سوی سازمان‌ها و اتحادیه‌ها را محدود می‌کرد.
کلونی همچنین از رقبت خود برای برآورده کردن درخواست‌های معترضان حامی سندرز در سان‌فرانسیسکو یا حداقل کمی بدگویی از خود با آن‌ها گفت و اضافه کرد: «روی تی‌شرت‌های‌شان نوشته بود که تو در نقش بتمن افتضاح بودی. و من هم با خودم گفتم، خب، آره این دفعه دیگه مُچ‌مو گرفتی!»[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X