ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اولین تمرین ارکستر سمفونیک ملی در سال ۹۵

 اولین تمرین ارکستر سمفونیک ملی در سال ۹۵

بانی فیلم/رهبر مهمان ارکستر موسیقی ملی گفت: موسیقی در کشور باید به‌گونه ای ساخته شود تا مخاطبان با یک موسیقی درجه یک رو به رو شوند و به صورت سنتی به دیدن کنسرت بنشینند.
لوریس چکناواریان در مصاحبه با صدا و سیما گفت: این ارکستر که اولین روز تمرین حرفه اش را در سال ۹۵ در بنیاد رودکی آغاز کرده است از ۱۵ تا ۲۰ اردیبهشت ۶ برنامه را به نفع خیریه های مختلف و با حمایت معاوت هنری وزارت ارشاد برگزار می کند و باید تمامی آنرا رهبری کنم.
چکناواریان افزود: از وضعیت های ارکستر خبر خاصی ندارم و فرهاد فخرالدینی رهبر ارکستر ملی در جریان کامل آن است.
رهبر مهمان ارکستر موسیقی ملی درباره وضعیت موسیقی در ایران گفت: بهترین گروه موسیقی گروه هایی هستند که هر هفته یک کنسرت اجرا می کنند و این اجرا باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا مردم با رغبت زیاد به سالن ها بیایند و اگر کیفیت مطلوبی نداشته باشد مردم از سالن ها دوری می کنند.
چکناواریان افزود: دیدن کنسرت در جهان عرف است و این سنت وجود دارد و باید سازها و برنامه ها ایده آل و منظم باشند و خیلی خوب است که نوازندگان در یک جا کنار هم جمع شوند.
وی درباره حضورش در ارکستر ملی گفت: برای دومین بار است که این ارکستر را رهبری می کنم و نوازندگانی خوب و حرفه ای هستند که در کنار یکدیگر می نوازند و بدون مشکل هستند.
چکناواریان درباره حضور ارکستر ملی در جوامع دیگر تصریح کرد و گفت: ارکستر ملی کشورمان باید در تمامی دنیا نشان داده شود تا بدانند فرهنگ،‌ سنت و موسیقی ما چگونه است همانگونه که ما موسیقی آنها را می شناسیم و از سبک و سطح آنها مطلع هستیم.
وی افزود: بارها در کشورهای مختلف اجرا کرده ام و از نزدیک شاهد بودم که چقدر گروه موفقی بودند و مخاطبین چگونه از آن حمایت می کردند و این خود امتیاز بزرگی برای موسیقی ایران محسوب می شود.
چکناواریان گفت: این کنسرت ها نباید تک اجرایی باشد بلکه باید به صورت تور در چندین کشور برگزار شود تا دیگر کشورها با فرهنگ و سنن ما بیشتر آشنا شوند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده