اولین تمرین ارکستر سمفونیک ملی در سال ۹۵

 اولین تمرین ارکستر سمفونیک ملی در سال ۹۵

بانی فیلم/رهبر مهمان ارکستر موسیقی ملی گفت: موسیقی در کشور باید به‌گونه ای ساخته شود تا مخاطبان با یک موسیقی درجه یک رو به رو شوند و به صورت سنتی به دیدن کنسرت بنشینند.
لوریس چکناواریان در مصاحبه با صدا و سیما گفت: این ارکستر که اولین روز تمرین حرفه اش را در سال ۹۵ در بنیاد رودکی آغاز کرده است از ۱۵ تا ۲۰ اردیبهشت ۶ برنامه را به نفع خیریه های مختلف و با حمایت معاوت هنری وزارت ارشاد برگزار می کند و باید تمامی آنرا رهبری کنم.
چکناواریان افزود: از وضعیت های ارکستر خبر خاصی ندارم و فرهاد فخرالدینی رهبر ارکستر ملی در جریان کامل آن است.
رهبر مهمان ارکستر موسیقی ملی درباره وضعیت موسیقی در ایران گفت: بهترین گروه موسیقی گروه هایی هستند که هر هفته یک کنسرت اجرا می کنند و این اجرا باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا مردم با رغبت زیاد به سالن ها بیایند و اگر کیفیت مطلوبی نداشته باشد مردم از سالن ها دوری می کنند.
چکناواریان افزود: دیدن کنسرت در جهان عرف است و این سنت وجود دارد و باید سازها و برنامه ها ایده آل و منظم باشند و خیلی خوب است که نوازندگان در یک جا کنار هم جمع شوند.
وی درباره حضورش در ارکستر ملی گفت: برای دومین بار است که این ارکستر را رهبری می کنم و نوازندگانی خوب و حرفه ای هستند که در کنار یکدیگر می نوازند و بدون مشکل هستند.
چکناواریان درباره حضور ارکستر ملی در جوامع دیگر تصریح کرد و گفت: ارکستر ملی کشورمان باید در تمامی دنیا نشان داده شود تا بدانند فرهنگ،‌ سنت و موسیقی ما چگونه است همانگونه که ما موسیقی آنها را می شناسیم و از سبک و سطح آنها مطلع هستیم.
وی افزود: بارها در کشورهای مختلف اجرا کرده ام و از نزدیک شاهد بودم که چقدر گروه موفقی بودند و مخاطبین چگونه از آن حمایت می کردند و این خود امتیاز بزرگی برای موسیقی ایران محسوب می شود.
چکناواریان گفت: این کنسرت ها نباید تک اجرایی باشد بلکه باید به صورت تور در چندین کشور برگزار شود تا دیگر کشورها با فرهنگ و سنن ما بیشتر آشنا شوند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان « اولین تمرین ارکستر سمفونیک ملی در سال ۹۵» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X