ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تاکید قاضی عسکر بر همکاری بعثه های حج ایران و چین

تاکید قاضی عسکر بر همکاری بعثه های حج ایران و چین

ایرنا/ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با سازنده و مثبت خواندن ارتباط و همکاری بعثه های حج جمهوری اسلامی ایران و چین، تاکید کرد: این ارتباط با سفرهای متقابل هیات های 2 کشور تقویت شده است و باید روز به روز مستحکم تر شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسکر در دیداری که نمایندگان انجمن اسلامی کشور چین در دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت با او داشتند، این مطلب را بیان کرد.
سرپرست حجاج ایرانی همچنین از تبادل تجربیات و اطلاعات بین ایران و چین برای توانمند سازی اقشار محروم در چین استقبال کرد و تجربیات کمیته امدادامام خمینی (ره) در امداد رسانی، فراهم کردن زمینه اشتغال، حرفه آموزی، تحصیل فرزندان و کمک به اقشار محروم، رسیدگی به یتیمان و جمع آوری صدقات مردمی را یادآور شد.
قاضی عسکر با اشاره به پیشینه روابط و مناسبات تجاری میان ایران و چین از زمان جاده ابریشم تاکنون، گفت: حجم قراردادهای امضاء شده بین دو طرف نشان می دهد که مسئولان دو کشور برای این روابط اهمیت فوق العاده ای قائلند.
وی حضور طلاب چینی در ایران را زمینه مناسبی برای مستحکم ترشدن پیوند ها بین دو ملت دانست و افزود: شرایط حاضر می طلبد که در حوزه های فرهنگی، علمی و دینی نیز ارتباطات مان توسعه یابد و با تمام توان آماده همکاری همه جانبه با شما هستیم.
نماینده ولی فقیه درامورحج وزیارت درادامه با اشاره به اینکه امروزجهان اسلام با پدیده شوم افراط گرایی روبروست، تصریح کرد: تعمیق پیوندها بین دو کشور می تواند درمقابله با افراط گرایی اثرگذار باشد.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران، مدافع مسلمانان است و این را درعمل با حمایت از مسلمانان فلسطین ، عراق ، سوریه و لبنان بدون درنظرگرفتن وابستگی مذهبی شان نشان داده است خاطرنشان کرد: ما قصد دخالت در امور داخلی دیگر کشورها را نداریم ولی هرجا مسلمانی کمک بخواهد به کمک او برمی خیزیم.
نماینده ولی فقیه درباره زندگی مسالمت آمیز شیعیان و اهل تسنن در ایران اظهار کرد: در شرایطی که دشمن به نام شیعه و سنی درصدد اختلاف افکنی بین ما و سوء استفاده است باید بامحوریت اسلام درکنارهم باشیم و به مشترکات خود تکیه کنیم.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هرگز دوستان دوران سخت خود را فراموش نخواهد کرد و کشور چین در شرایط دشوار گذشته، همراهی های ارزشمندی بویژه در مقابله با تحریم داشت و به همین دلیل هم اکنون که دوران پسا تحریم آغاز شده است، این موضوع ، قطعا در توسعه روابط دو کشور اثرگذارخواهد بود.
قاضی عسکر به فعالیت های سازمان بهزیستی کشور هم اشاره کرد و طرفین با توجه به اینکه ارتباط راهبردی همه جانبه دراولویت سیاست دوکشور قرار دارد ، تلاش برای توسعه روابط فی مابین درهمه زمینه ها را خواستار شدند.
«یانگ فمینگ» رئیس هیات چینی نیز در این ملاقات، اقدامات کمیته امداد امام خمینی (ره) در رسیدگی به محرومان و اقشار آسیب پذیر را اساسی و پایه ای توصیف کرد و گفت: این کمیته از نظام تفکر پیشرفته و ساختاری قوی برخوردار است و در امور خیریه بسیار موثر و سودمند عمل کرده است.
فمینگ این سفر را فرصت خوبی برای بهره گیری از تجربیات کمیته امداد امام عنوان کرد و افزود: هدف از این سفر گسترش ارتباط و تعامل بیشتر با نهادهای ایرانی است و با فراگیری و انتقال تجربیات این نهادها بویژه کمیته امداد امام خمینی (ره) به چین می توان چهره خوب و زیبای اسلام را مطرح و نقش و مسئولیت خود را به عنوان یک مسلمان ایفاء کنیم.
بر اساس این گزارش ، در این دیدار دو طرف، نحوه همکاری در حوزه صنایع غذای حلال را بررسی کردند و طرف چینی خواستاراستفاده از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در این حوزه شد.
رئیس هیات چینی از موضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مسلمانان تقدیر کرد و با ابراز تاسف از برخی نگرش ها در دنیای عرب ابراز امیدواری کرد که تمام دنیای اسلام متحد و در کنار هم برای اعتلای اسلام و مسلمانان تلاش کنند.
رئیس هیات چینی با ارائه گزارشی ازفعالیت های انجمن اسلامی و دیگر بخش ها و انجمن ها در این کشور برای سازماندهی امور خیریه گفت: برای اینکه از توان بخش های مختلف در این مسیر استفاده شود راه اندازی کمیته امورخیریه درانجمن اسلامی چین در دستور کار قرار دارد.
یانگ فمینگ افزود: چین برنامه ریزی کرده است تا سال 2020 میلادی شرایط 800 شهرستان فقیر خود را بهبود بخشد و برای تحقق این هدف توجه به امورخیریه بعنوان یکی ازمظاهر توسعه را هدف قرار داده است.
وی اضافه کرد: نمود بیشتر این موضوع در اجتماع چین، برای وجهه اسلام و مسلمانان در این کشور اهمیت زیادی دارد و وظایف دینی و اجتماعی مسلمانان ایجاب می کند این مسئولیت را بدوش بگیرند و از روش های مختلف برای رهایی مردم از فقر تلاش کنند.

هیات چینی در پایان این دیدار از موزه بعثه مقام معظم رهبری که در آن حدود یکهزار قرآن نفیس و دهها اثر برجسته هنری نگهداری می شود، بازدید کردند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده