ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دانشگاه صنعتی همدان از سال 96 دانشجوی خارجی می‌پذیرد

دانشگاه صنعتی همدان از سال 96 دانشجوی خارجی می‌پذیرد

ایسنا/ رئیس دانشگاه صنعتی همدان گفت: دانشگاه صنعتی همدان از سال 96 پذیرش دانشجویان خارجی را در برنامه خود قرار می‌دهد.
دکتر محمود نیلی افزود: با تصویب درخواست ما، مبتنی بر ایجاد روابط در راستای اقدامات مشترک در مرکز تحقیقاتی و تبادل دانشجویان و اساتید، دانشگاه صنعتی همدان از سال 96 پذیرش دانشجویان خارجی را در برنامه خود قرار خواهد داد.

وی با اشاره به وضعیت دانشگاه صنعتی همدان در جذب دانشجویان خارجی اظهار کرد: در حال حاضر در حوزه روابط بین‌الملل کارهایی در دانشگاه صنعتی همدان آغاز شده که اقداماتی را در مرکز تحقیقاتی مشترک یا در دانشگاه سوئد انجام دهیم.

آرامگاه بوعلی‌سینا برند خوبی برای جذب دانشجویان خارجی است
نیلی با بیان اینکه افزود: کشور سوئد سردسیر بوده و ابراز علاقه همکاری از سوی این دانشگاه است و در حال حاضر درخواست ما نیز برای این تعاملات در حال بررسی است و استان همدان با برند آرامگاه بوعلی‌سینا می‌تواند در راستای جذب دانشجویان خارجی گام‌های موثری بردارد.

حضور موقت دانشجویان غیربومی تهدید محسوب نشود
وی با تاکید بر اینکه نباید حضور موقت دانشجویان غیربومی تهدید تلقی شود افزود: دانشجویان غیربومی محرکین اقتصاد در استان هستند و همچنین به خوبی می‌توانند مبلغ شهر ما بوده و همدان را به عنوان برند گردشگری معرفی کنند و اگر به درستی با آن ها برخورد شود امیدی برای ماندگاری در استان داشته باشند.

نیلی اظهار کرد: دانشجویان غیربومی در طول دوره تحصیل خود از بازار، وسایل ایاب و ذهاب و بخش‌های فرهنگی استان استفاده کرده و خدمات دریافت می‌کنند که می توانند محرکین اقتصادی خوبی در استان باشند.

حضور دانشجویان غیربومی، باعث انتقال فرهنگ استان به تمام نقاط کشور می‌شود
وی خاطرنشان کرد: همدان دارای تاریخ و فرهنگ غنی و باسابقه‌ای است و حضور دانشجویان غیربومی در این استان می‌تواند باعث آشنایی آسان و انتقال این فرهنگ به تمام نقاط کشور شود.

وی اضافه کرد: همچنین همدان دارای طبیعت زیبایی است و با توجه به اینکه دانشجویان غیربومی به‌عنوان گردشگران علمی در استان محسوب می‌شوند، به مدت حداقل چهار سال در این طبیعت زندگی کرده و می‌توانند گردشگران زیادی را از نقاط دیگر از جمله خانواده، دوستان و آشنایان خود را در راستای بهره‌گیری از این مناظر به این استان دعوت کنند.

نیلی در ادامه تصریح کرد: عدم آمادگی شهر و مسئولین در راستای ارائه خدمات به رفتار و فرهنگ ما بستگی دارد در صورتی که می‌شود جنبه‌های منفی استان را کاهش و اثرات مثبت را افزایش داد چرا که شهر همدان، به‌عنوان شهری دانشگاهی با 130 هزار دانشجو شناخته شده و می‌تواند گردشگران علمی زیادی را بپذیرد که باید در این راستا فکری شود.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان در بخش دیگری گفت: در حال حاضر صنعت ما نیازمند تریق نیروی انسانی ماهر بومی و غیربومی است که ما باید استعداد دانشجویان غیربومی را شناسایی کرده و افراد زبده را به شرکت‌های دانش‌بنیان معرفی کنیم.

نیلی در ادامه با اشاره به نقش آموزش عالی از مناظر مختلف در استان تصریح کرد: دانشگاه ها پرچم‌دار نظام آموزش عالی هستند که در همدان سابقه پنج دهه‌ای دارند.

دانشگاه بوعلی‌سینا نماد جهانی است
وی با بیان اینکه دانشگاه بوعلی‌سینا نماد جهانی است افزود: مهمترین نماد دانشگاه‌های جهان، در همدان بوده و این شهر از این برند و نماد استفاده می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه از بنیه‌های علمی و نخبگی شهر می‌توان بیشتر استفاده کرد خاطرنشان کرد: بنیه‌های علمی شهر باید بیشتر از گذشته تقویت شود و مسئولین نیز باید دانشگاه‌ها را بیشتر در صحنه تصمیم‌گیری شرکت داده و بهره‌مند شوند.

نیلی اظهار کرد: در حال حاضر بهترین دانشگاه‌های استان همدان، در بهترین نقطه شهر واقع شده و این مساله نشان دهنده لزوم منطقه اصلی گردشگری همدان بوده و رویکرد فوق‌العاده ای است که این مناطق در معرض دید دانشجویان قرار گرفته است.

حضور دانشگاه ها در تصمیم‌گیری مسائل مختلف جامعه پررنگ‌تر شود
رئیس دانشگاه صنعتی همدان در بخش دیگری با تاکید بر اینکه باید حضور دانشگاه‌ها در تصمیم گیری مسائل مختلف جامعه پررنگ‌تر شود گفت: باید دانشگاه‌ها در مسائلی مانند خشکسالی، محیط زیست، گردشگری و مسائل حاشیه‌نشین مکلف شوند و ماموریت‌هایی به آن ها واگذار شود چرا که هر جا دانشگاه‌ها ورود یابند مشکلات حل خواهد شد.

وی اضافه کرد: در مسائل هسته‌ای بهترین متخصصین دانشگاهی وارد این موضوع شدند و توانستند به بهترین شکل ممکن به نفع ایران این کار را به انجام برسانند که اگر این رویکرد در صنعت استان نیز وارد شود با انبوهی از محققین و اساتید مجرب و زبده روبه‌رو هستیم.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان در پایان با بیان اینکه آموزش عالی همدان پتانسیل بالایی دارد تصریح کرد: اگر از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود استفاده شود ما به خوبی می‌توانیم حتی مشکلات و خواسته‌ استان‌های هم جوار را برآورده کنیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده