ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دولت جدید کرواسی کار خود را آغاز کرد

دولت جدید کرواسی کار خود را آغاز کرد

ایسنا/ پارلمان کرواسی دولت راست میانه‌ جدید این کشور را که تحت رهبری یک چهره تازه کار سیاسی قرار گرفته تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نخست وزیر جدید کرواسی در جدیدترین سخنانش هشدار داد که تصمیم‌های دشواری پیش روی دولت این کشور به عنوان جدیدترین عضو اتحادیه اروپا که رشد اقتصادی کمی دارد، قرار دارد.
بیش از دو ماه پس از آنکه انتخابات سراسری کرواسی برنده قاطعی پیدا نکرد تیهومیر اورس کوویچ، یک مدیر اجرایی حوزه داروسازی که به هیچ حزبی متعلق نیست به عنوان نخست وزیر جدید این کشور انتخاب شد.
اورس کوویچ بلافاصله پس از به دست آوردن رای پارلمان به همراه 22 تن از اعضای کابینه‌اش در داخل ساختمان پارلمان سوگند یاد کردند.
اصلی‌ترین ماموریت‌های اورس کوویچ مهار بدهی عمومی که به 90 درصد از تولید ناخالص داخلی رسیده و جذب سرمایه‌گذاران به کرواسی است که از شش سال رکود در حال خارج شدن است.
وی همچنین باید با مساله چالش ورود پناهجویان به این کشور دست و پنجه نرم کند.
وی خطاب به پارلمان کرواسی در شهر زاگرب پیش از رای گیری گفت: من آماده پذیرش چالش‌ها هستم ما باید آماده اتخاذ تصمیم‌های دشوار باشیم.
اورس کوویچ خاطرنشان کرد که با شرکای منطقه‌ای کرواسی و اتحادیه اروپا درباره مساله موج ورود پناهجویان به این کشور رایزنی خواهد کرد اما تاکید کرد که پیام اصلی من این است که ما از منافع کرواسی محافظت خواهیم کرد.
برنامه کاری وی شامل وعده رسیدن به میانگین رشد اقتصادی سالانه سه درصدی، کاهش بدهی عمومی به زیر 50 درصد از تولید ناخالص داخلی در عرض چهار سال و رساندن نرخ بیکاری به زیر 14 درصد از میزان 18 درصد فعلی است.
نخست وزیر جدید 49 ساله کرواسی از سوی حزب محافظه کار اصلی موسوم به اتحاد دموکراتیک کرواسی و حزب کوچک اصلاح طلب موسوم به بریج که پس از چند هفته چانه زنی بعد از انتخابات ائتلاف تشکیل دادند به عنوان کاندیدای نخست وزیری معرفی شد.
اورس کوویچ که در کانادا بزرگ شده است تنها چند سالی را ساکن کرواسی بوده است. با وجود آنکه عده‌ای به آگاهی وی به وضعیت کشورش تردید دارند اما به نظر می‌رسد که علت اصلی انتخاب وی به عنوان نخست وزیر دانش تجاری خوب وی و فقدان سرسپردگی سیاسی است.
وی در رای‌گیری پارلمان با اکثریت 83 نماینده در پارلمانی که 151 کرسی دارد انتخاب شد.
او اولین نخست وزیر کرواسی است که متعلق به دو حزب سیاسی اصلی این کشور شامل حزب اتحاد دموکراسی کرواسی و سوسیال دموکرات‌های چپ میانه رو نیست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده