ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رأی الیوم: سکوت کشورهای عربی در خصوص اشغال جولان مشکوک است

رأی الیوم: سکوت کشورهای عربی در خصوص اشغال جولان مشکوک است

ایرنا/ روزنامه 'رأی الیوم' با اشاره به برگزاری جلسه کابینه رژیم صهیونیستی در بلندی های جولان اشغالی٬ از بی توجهی کشورهای عربی نسبت به قلدری ورجز خوانی نتنیاهو انتقاد کرد وگفت: آنها طوری برخورد می کنند که گویی بلندی های جولان متعلق به 'بشار اسد' رئیس جمهور دولت سوریه است و نه مردم سوریه.

رای الیوم افزود: وقاحت نتانیاهو و تحقیر عرب ها به حدی رسیده است که او حضور سوریه در جولان را اشغالگری ای می داند که 19 سال ادامه دارد و دولت های رژیم صهیونیستی در بخش هایی از آنجا طرحهای توسعه و آبادانی زیادی اجرا کرده وآن را به بهشت تبدیل نموده اند .
این روزنامه افزود: نمی دانیم که آیا مسئولان عربی با نتانیاهو تماس گرفته اند و این سخنان و اقدامش را به وی تبریک گفته اند یا نه٬ آنهم پس از آن که به هم پیمانش تبدیل شده اند و این رژیم نیز به عضو مهمی در ائتلاف جدید شان تبدیل شده است و اگر این کار را بکنند چندان جای تعجب ندارد.
رأی الیوم در ادامه نوشت : به خوبی درک می کنیم که سوریه با خطر تجزیه تحت عناوین مختلف که بارزترین آنها فدرالیسم است، روبروست و هدف از تضعیف این کشور به عنوان یک قدرت منطقه ای این است که رژیم صهونیستی رقبا و دشمنان قدرتمندی در منطقه نداشته باشد ٬ همچنین این را نیز می دانیم که برخی از معارضان سوری٬ رژیم صهیونیستی را هم پیمان و دوست خود می دانند و برخی از آنها نیز به این دولت وعده داده اند که اگر به نفع آنها برای براندازی نظام حاکم دخالت کند، جولان را به عنوان هدیه به تل آویو تقدیم می کنند.
همچنین هرگز از اذهان ما این تصویر دردناک محو نمی شود که نتانیاهو از زخمی های گروه های مسلح در سوریه که در بیمارستان های فلسطین اشغالی درمان می شدند، دیدار کرد. با وجود این، سوریه در نهایت سوریه می ماند ٬ بار دیگر بهبود پیدا می کند٬ از این وضعیت خارج می شود و نقش واقعی و تاریخی خود را که سابقه تمدن بیش از هشت هزار سال دارد ٬ باز می یابد .
'نتانیاهو می گوید بلندی های جولان تا ابد تحت حاکمیت (اشغال) اسرائیل می ماند اما درباره کدام ابد حرف می زند و چه مدت طول می کشد؟ ده سال؟ سی سال؟ صد سال؟ آیا نتانیاهو تصورمی کند که حاکمان عرب که مرزهای اشغالگری اش را مورد حمایت قرار می دهند و از خاک و جزایر خود در دریا چشم پوشی می کنند ٬ مانند حضرت آدم علیه السلام، هزار سال عمر می کنند؟
سرنوشت امپراتوری های روم و انگلیس و فرانسه و اتحاد جماهیر شوری چه شد؟ آیا تا ابد باقی ماندند و آیا دولتی که حمایت و اسباب بقای خود را از غیر خود می گیرد، قدرتمند تر است؟
این روزنامه چاپ لندن در ادامه نوشت : سوریه هنوز به زانو درنیامده است که نتانیاهو ودیگران ٬ چاقوهایشان را برای تکه تکه کردن و سهم بردن از آن تیز می کنند ، سوریه همچنان استوار، ومقاوم باقی می ماند و از این محنت عبور می کند همانطور که از بحران های خطرناک تر از آن عبور کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده