ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آیات نور گذشت از مال سبب گذشت از گناهان است

آیات نور/ گذشت از مال سبب گذشت از گناهان است

خراسان/ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در تفسیر آیه 17 سوره تغابن با این مضمون که: «اگر به خداوند وام دهید وامى نیکو، آن را براى شما زیاد مى کند و شما را مى بخشد و خداوند بسیار سپاسگزار و حلیم است.» نکاتی را مطرح فرموده اند که در ادامه می خوانید: «1- یا انفاق کنید یا قرض الحسنه بدهید. 2- وام دادن به خلق خدا، وام دادن به خداست. آرى براى تشویق و کمک گرفتن از مردم، از عناوین جاذبه دار استفاده کنید. 3- یکى از راه هاى حفظ نفس از بخل، قرض الحسنه دادن است. 4- وام گیرنده را تحقیر نکنید، که گویا به خدا وام داده اید. 5- براى تحریک مردم و ایجاد انگیزه جوایز و پاداش ها و برکات را بیان کنید. 6- خداوند در برابر قرض دادن شما «شکور» است، پس افراد قرض گیرنده نیز از قرض دهندگان تشکر کنند. 7- خداوند «حلیم» است، پس اگر به ما قرض الحسنه ندادند ما نیز حلیم و بردبار باشیم. 8- گذشت از مال سبب گذشت از گناهان است. 9- چون قرض نیکوست «قرضاً حسناً» پاداش نیز نیکوست. 10- علم خداوند نسبت به پیدا و پنهان یکسان است. 11- فکر نکنید خدا به وام شما نیاز دارد. 12- دستورات، تشویقات و پاداش هاى الهى، حکیمانه است. 13- بر خلاف بسیارى از مردم، قدرت خداوند سبب کارهاى خلاف حکمت او نمى شود.

برگرفته از کتاب «تفسیر آیات دین و زندگی2»، ص 315[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X