ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پرونده خودرو واکنش مدیرعامل رنو در برابر اتهامات: «رنو» حقه نزده است

پرونده خودرو/ واکنش مدیرعامل رنو در برابر اتهامات: «رنو» حقه نزده است

ایسنا/ مدیرعامل رنو در پی مردود شدن مدلهای این شرکت خودروسازی در تستهای آلایندگی که احتمال تکرار رسوایی مشابه فولکس واگن را مطرح کرد، اعلام کرد شرکتش هیچ حقه ای نزده است.
کارلوس گون پس از اینکه تست آلایندگی لابراتوری و جاده ای بعضی از مدلهای رنو نتایج متفاوتی نشان داد، در گفت‌وگو با شبکه رادیویی آر تی ال فرانسه، خواستار مقررات جدید و دستورالعمل شفاف درباره معیارهای آلایندگی شد تا مصرف کنندگان دچار سردرگمی نشوند.

وی به این شبکه رادیویی گفت: رنو از هیچ نرم افزاری برای تقلب در تستها استفاده نکرده است.
مدیرعامل رنو هر گونه مقایسه میان وضعیت این شرکت با فولکس واگن را که اقرار کرده در 11 میلیون خودروی دیزلی از یک نرم افزار غیرقانونی استفاده کرده است تا میزان آلایندگی آنها را کمتر نشان دهد، مخالفت کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، با اینهمه تستهایی که در شرایط لابراتوری انجام گرفته اند با تستهایی که در شرایط رانندگی واقعی انجام گرفته اند شباهت چندانی نداشته اند.
دولت فرانسه پس از افشای رسوایی فولکس واگن، دستور انجام این تستها را صادر کرد که نتایج آنها آلایندگی چندین مدل رنو و همچنین مدلهای خودروسازان غیرفرانسوی را نشان داد.

افشای رسوایی این خودروساز آلمانی باعث شد انتقاداتی درباره قدیمی و موثر نبودن سیستم کنونی تستهای آلایندگی مطرح شود. اتحادیه اروپا در حال بررسی سیستم تست جدیدی است که در آن معیارهای رانندگی واقعی بیشتر لحاظ شود.
مدیرعامل رنو که سومین خودروساز بزرگ اروپاست، همچنین از برنامه این شرکت برای حضور گسترده‌تر در ایران با شرکای داخلی متعدد خبر داد.

کارلوس گون گفت: بمحض اینکه چارچوبهای حقوقی بین المللی برای احیای روابط تجاری با ایران مشخص شود، رنو در این کشور سرمایه گذاری خواهد کرد. وی در ادامه افزود: ما در انتظار دریافت چراغ سبز هستیم.
رنو سه سال قبل به دلیل وضع تحریمهای هسته ای از سوی اتحادیه اروپا و آمریکا، ناچار شد فعالیتش در ایران را متوقف کند که 514 میلیون یورو (540 میلیون دلار) ضرر در درآمد برای این شرکت به همراه داشت. پژو سیتروئن، رقیب فرانسوی رنو هم سال گذشته اعلام کرد تلاش می‌کند برای بازگشت به ایران به توافق دست پیدا کند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X