«قصه» نقش مهمی در تکوین شخصیت کودکان دارد

«قصه» نقش مهمی در تکوین شخصیت کودکان دارد

باشگاه خبرنگاران/ جعفر بای آسیب شناس اظهار داشت: قصه در رشد روانی واخلاقی کودکان تاثیر بسیار داردهمچنین پلی میان کودک ودنیای اطراف او که مستقیما در تخیل کودک تاثیر داشته وبه تخیلات کودکانه او،جهت می دهد.
وی بیان کرد: از آنجایی که دوران کودکی ،بحران لجبازی است وقتی والدین مستقیما کودک را از انجام دادن کاری منع می کند، در نتیجه کودک می کوشد تا دقیقا برعکس رفتار کند در حالیکه با قصه درمانی می توان به طور مستقیم ،بررفتار های غلط کودک تاثیر مثبت داشته و او را به فکر کردن واداشت.
کودکان از طریق بازی ها، قصه، نمایش‌ها و تلویزیون، رفتارهای مناسب اجتماعی را الگو قرارداده و جایگزین رفتار نامطلوبش می‌کنند؛ همچنین والدین باید به تمامی رفتارهای مطلوب کودک پاداش دهند واورامورد تحسین قرار دهند.
این آسیب شناس در پایان گفت: قصه وقصه گویی از مهمترین ابزارهایی است که می تواند تخیل کودکان رارشد دهد و او را با دنیای اطراف و محیط زندگی شان آشنا کنند.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««قصه» نقش مهمی در تکوین شخصیت کودکان دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X