پول توجیبی زیاد بهتر است یا کم؟

پول توجیبی زیاد بهتر است یا کم؟

باشگاه خبرنگاران/ جعفر بای، آسیب شناس، با اشاره به اینکه خانواده ها مطابق با توان مالی خود به کودک پول توجیبی بدهند اظهارداشت: پول تو جیبی برای کودک فرصتی فوق العاده برای آموزش نحوه صحیح خرج کردن پول و همچنین فراگیری استقلال، حس استقلال طلبی و پس انداز است.
وقتی کودکان به سن 6یا7سالگی می رسند معمولا آنقدر بزرگ شده اند که بتوانند مسئولیت پولشان را به عهده بگیرند و والدین باید به کودک توضیح دهند مبلغ پولی به او می دهند و در قبال مقدار پول مسئول است.
پول جیبی دادن به بچه ها در سنین مختلف معانی خاص خودرا دارد که کودکان زیر4 سال ارزش پول آگاهی ندارند و از این سن به بعد نسبت به پول توجه خاصی پیدا می‌کنند.
کودک البته ارزش پول را دراین سنی نیز درک نمی کنند اما شکل،رنگ وظاهر پول را می شناسند و گاه می‌تواند ارزش آن را حدس بزند. هدف از دادن پول توجیبی به فرزندان قبل از هر چیز آن است که به او مدیریت دخل و خرج و اهمیت و ارزش چیزها را بیاموزیم.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پول توجیبی زیاد بهتر است یا کم؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X