ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پول توجیبی زیاد بهتر است یا کم؟

پول توجیبی زیاد بهتر است یا کم؟

باشگاه خبرنگاران/ جعفر بای، آسیب شناس، با اشاره به اینکه خانواده ها مطابق با توان مالی خود به کودک پول توجیبی بدهند اظهارداشت: پول تو جیبی برای کودک فرصتی فوق العاده برای آموزش نحوه صحیح خرج کردن پول و همچنین فراگیری استقلال، حس استقلال طلبی و پس انداز است.
وقتی کودکان به سن 6یا7سالگی می رسند معمولا آنقدر بزرگ شده اند که بتوانند مسئولیت پولشان را به عهده بگیرند و والدین باید به کودک توضیح دهند مبلغ پولی به او می دهند و در قبال مقدار پول مسئول است.
پول جیبی دادن به بچه ها در سنین مختلف معانی خاص خودرا دارد که کودکان زیر4 سال ارزش پول آگاهی ندارند و از این سن به بعد نسبت به پول توجه خاصی پیدا می‌کنند.
کودک البته ارزش پول را دراین سنی نیز درک نمی کنند اما شکل،رنگ وظاهر پول را می شناسند و گاه می‌تواند ارزش آن را حدس بزند. هدف از دادن پول توجیبی به فرزندان قبل از هر چیز آن است که به او مدیریت دخل و خرج و اهمیت و ارزش چیزها را بیاموزیم.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده