ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دانا نوشت: چه کدهایی از داخل کشور به مذاکره کنندگان غربی مخابره شد؟

دانا نوشت: چه کدهایی از داخل کشور به مذاکره کنندگان غربی مخابره شد؟

دانا/ متن پیش رو در دانا منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

اوباما در حالی مدعی شده است که معلمان در ایران برای احقاق حقوق مالی خود دست به اعتراض زده اند که روزانه چندین شهروند آمریکا به خاطر اعتراض به پلیس آمریکا کشته می شوند.
باراک اوباما رییس جمهور آمریکا با سردبیر سایت یهودی اینترنتی فوروارد درباره توافق هسته ای ایران گفتگو کرد که وی ضمن دخالت آشکار در اوضاع داخلی ایران به تحلیل شرایط داخلی ایران پرداخته است.

باراک اوباما گفت فکر می کنم مهم است که قبول کنیم علت اینکه ایران پای میز مذاکرات آمد تا قول دهد دنبال سلاح اتمی نرود این بود که تحریمهای بی سابقه ای را علیه ایران وضع کردیم.

وی همچنین مدعی شده است: آنها می خواستند بخشی از پولشان را در چارچوب این توافقنامه به دست آورند. این در وهله اول انگیزه ای برای آنها بود تا با جامعه جهانی مذاکره کنند. برآورد می شود آنها حدود پنجاه میلیارد دلار به دست آورند. اما همانطور که بارها هم گفته ایم، بیشتر این دلارها را قرار است برای بهبود اوضاع اقتصاد کشورشان و سرپا کردن دوباره آن استفاده کنند.

اوباما در ادامه تصریح کرده است: در ایران اعتراضات و راهپیماییهایی اتفاق می افتد که خیلی درباره آنها در آمریکا گزارش نمی شود، این اعتراضات برای این است که معلمان در ایران حقوق دریافت نمی کنند و نظام حداقل مستمری عمل نمی شود. بنابراین پیش بینی ما این است.

همانطور که بسیاری از کارشناسان سیاسی پیش بینی می کردند، مذاکرات هسته ای نه تنها باعث نمی شود که آمریکا از مواضع قبلی خود درباره ایران کوتاه بیاید، بلکه به آنها انگیزه بیشتری برای دخالت در امور ایران می دهد.

در طول سالهای بعد از انقلاب اسلامی بارها و بارها اهداف پلید آمریکا در قبال ایران مشخص شده است و آن چه که مشخص بوده آمریکا از هر فرصتی برای دخالت در امور ایران استفاده کرده است.

در دوران پس توافق نیز در حالی که عده ای به رابطه خوب و سازنده با آمریکا دل خوش کرده بودند امروز با تکرار مواضع قبلی امریکا در قبال ایران به خوبی در می یابند که دخالت های آمریکا پایان و حد مشخصی ندار.

آمریکا در حالی در امور داخلی ایران دخالت می کند که مردم کشور آن با بسیاری از مشکلات دست و پنجه نرم می کنند که بیشتر این مشکلات نیز ناشی از سوء مدیریت ها و همچنین دخالت های آمریکا در امور سایر کشورها است.

روزانه تعداد زیادی از مردم آمریکا در درگیری با پلیس آمریکا کشته می شوند؛ آنگاه رئیس جمهور آمریکا نگران اوضاع معلمان ایران است.

در حالی که مسائل و مشکلات معلمان ایران مشکلات صنفی بوده و وزیر آموزش و پرورش در مجلس اعلام کرده است که به زودی مشکلات آنها برطرف می شود، آمریکا بهانه رفتن ایران پای میز مذاکرات را مشکلات اقتصادی و تظاهرات معلمان می داند.

هرچند با کدهایی که از سوی برخی از مسئولین داخلی به کشورهای بیگانه داده می شد در ایام مذاکرات این شائبه برای طرف غربی به وجود آمد که ایران از روی ناچاری و برای فرار از مشکلات اقتصادی پای میز مذاکره رفته است.

توزیع سبد کالا در آستانه مذاکرات هسته ای و عدم مدیریت این توزیع، گره زدن تمامی مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به نتیجه نهایی مذاکرات و اصرار زیاد برای واردات همه اقلام کالایی کدهایی بود که از داخل کشور به طرف غربی مذاکرات مخابره شد تا امروز اوباما سقف خواسته های ایران از مذاکرات را دسترسی به دارایی های بلوکه شده خود بداند.

این در حالی است که فروش دستاوردهای هسته ای کشور و همچنین اتکا به درون و پیگیری اقتصاد مقاومتی می توانست چندین برابر آنچه که امروز در نتیجه مذاکرات حاصل شده است را به ایران عرضه کند.

رهبری طی دو سخنرانی گذشته خود بارها از تلاش دشمن برای نفوذ در کشور هشدار داده اند و سخنان امروز اوباما نشان می دهد که وی و دیگر سیاستمداران آمریکایی تمام تلاش خود را برای دخالت و نفوذ در ایران به کار بسته اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X