ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازداشت 20 تن از اعضای داعش در روسیه

بازداشت  20 تن از اعضای داعش در روسیه

فارس/ مقامات انتظامی روسیه در یک عملیات غافلگیرانه تعدادی از اعضای داعش در روسیه را بازداشت کردند.

به گزارش «آزادگان»، مقامات انتظامی روسیه روز گذشته در یک عملیات ویژه تحت عنوان «تاکسی» تعدادی از شهروندان آسیای مرکزی و یک شهروند تاجیک را که به جذب مهاجران کاری برای پیوستن به گروه تروریستی داعش مشغول بودند را بازداشت کرد.

«آناتولی یکنین» رئیس پلیس شهر مسکو در این زمینه گفت: روز گذشته در عملیات «تاکسی» 20 راننده‌ای که تحت پیگرد قانونی قرار داشتند، مورد بازداشت مقامات انتظامی قرار گرفتند.

به گفته وی، یکی از این بازداشت شده‌ها تبعه تاجیکستان بوده است که به جذب افراد به گروه تروریستی داعش مشغول بوده است.

تاکنون نام این افراد بازداشت شده منتشر نشد است.

بازداشت شهروندان آسیای مرکزی در حالی است که هفته گذشته مقامات انتظامی تاجیکستان «انوشیروان عظیم اف» ملقب به «عنس» شهروند 26 این کشور را در اعزام بیش از 100 شهروند تاجیک به جنگ‌های سوریه و عراق متهم می‌دانند.

منابع خبری عنس را از خطرناک ترین مبلغین داعش می دانند. وی در روسیه به شغل تاکسی رانی مشغول بود و همزمان برای داعش از بین مهاجران کاری تاجیک «نیرو» جذب می‌کرده است.

طبق اطلاع رسمی، در حال حاضر بیش از 1000 شهروند تاجیک در درگیری های سوریه و عراق شرکت دارند. بیشتر این شهروندان از طریق روسیه با جلب و سرمایه گذاری اعضای داعش مانند «عنس» به قلمرو سوریه و عراق اعزام می‌شوند.

مقامات انتظامی تاجیکستان «عنس» و یا «انوشیروان عظیم اف» را از خطرناک ترین اعضای تاجیک داعش عنوان می‌کند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X