ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روسف سفر به آمریکا را لغو کرد

روسف سفر به آمریکا را لغو کرد

تسنیم/ ۲ منبع آگاه کاخ ریاست جمهوری برزیل اعلام کردند که دیلما روسف رئیس‌جمهور برزیل سفر خود به نیویورک برای شرکت در نشست آب و هوایی سازمان ملل را لغو کرده است.

به گزارش رویترز، در حالی که کنگره برزیل روز یکشنبه با طرح استیضاح دیلما روسف موافقت کرده است، دو منبع آگاه کاخ ریاست جمهوری برزیل اعلام کردند که روسف سفر هفته جاری به نیویورک برای شرکت در مراسم امضای پیمان آب و هوایی سازمان ملل را لغو کرده است.

کشورهای جهان در نشست نوامبر در شهر پاریس بر سر پیمان جدید تغییرات آب و هوایی به توافق رسیده بودند. روسف و تیم شرکت کننده از برزیل از فعال‌ترین مذاکره کنندگان در نشست پاریس بوده‌اند.

اگر سنای برزیل نیز به طرح استیضاح رئیس‌جمهور رأی مثبت بدهد، دیلما روسف از این سمت تعلیق خواهد شد و معاونش تا پایان رسیدگی به اتهامات فساد مالی روسف مسئولیت‌های وی را به طور موقت در اختیار خواهد گرفت.

روسف متهم است که از منابع مالی دولتی برای انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور برزیل، سوء‌استفاده کرده است. وی بارها هرگونه دست داشتن در پرونده فساد مالی را رد کرده و تلاش‌های صورت گرفته از سوی مخالفان برای استیضاح خود را نوعی کودتا ارزیابی کرده است.

اگر روسف مجبور به کناره گیری از این سمت شود، دوره زمامداری 13 ساله حزب کارگر برزیل به پایان خواهد رسید.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X