ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«دیابت» عامل بیشترین معلولیت‌ها در کشور

«دیابت» عامل بیشترین معلولیت‌ها در کشور

سلامانه/ مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه دیابت از عوامل اصلی و علت بیشترین معلولیت‌ها در کشور است، گفت: تا سال ۱۴۰۴ باید ۴ بیماری سرطان، قلبی-عروقی، آسم و دیابت کنترل و کاهش یابد.
احمد کوشا در نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به فرا رسیدن هفته سلامت و پرداختن به موضوع دیابت، اظهار داشت: براساس برآوردها هم اکنون 422 میلیون نفر در کل دنیا به دیابت مبتلا هستند که این آمار نیز براساس برآوردهای متعدد بالغ بر 5.5 میلیون نفر است. یعنی حدود 7 درصد ایرانیان دیابت دارند.
وی ادامه داد: همچنین در سنین 25 تا 70 سال کشورمان 11.37 درصد دچار دیابت هستند و از سال 84 تا 90 بالغ بر 35 درصد به بیماران دیابتی کشور افزایش یافت.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سازمان بهداشت جهانی در اهداف 9گانه خود در اکثر موارد توصیه به کاهش بیماری‌ها کرده است، گفت: این درحالی است که در زمینه بیماری دیابت با توجه به شیوع بالای آن به این مسئله اکتفا کرده است که کشورها از افزایش این بیماری حداقل جلوگیری کنند.
کوشا با بیان اینکه آمار 422 میلیون نفری مبتلایان به دیابت دو برابر خواهد شد چون شهرنشینی افزایش یافته و می‌یابد، افزود: دیابت عامل دو درصد مرگ و میر است ولی از طرفی دیگر اصلی‌ترین و بیشترین علت معلولیت‌ها در کشور را منجر می‌شود.
وی با بیان اینکه 70 درصد تشخیص دیابت در ایران در مراکز بهداشتی صورت می پذیرد، گفت: چهار بیماری سرطان، قلبی-عروقی، آسم و دیابت باید تا سال 2025 و یا همان 1404 کشورمان کنترل و کاهش یابد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده