ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درخواست رسول خادم برای حمایت ویژه مسئولان ارشد از رشته‌های مدال‌آور المپیک

درخواست رسول خادم برای حمایت ویژه مسئولان ارشد از رشته‌های مدال‌آور المپیک

ایسنا/ رییس فدراسیون کشتی ، المپیک را یک رویداد بزرگ سیاسی و اجتماعی دانست و خواستار ورود مسئولان ارشد سیاسی کشور برای حمایت از رشته‌های مدال‌آور ایران در این رقابت‌ها شد.رسول خادم در همین ارتباط درباره آخرین وضعیت تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ آمریکا اظهار کرد: نهایت تلاش توسط ملی‌پوشان کشتی فرنگی و کادر فنی این تیم برای حضور موفق در رقابت‌های جهانی طی برگزاری اردوهای سخت و پرفشار انجام شده و من نیز شاهد تلاش‌های آن‌ها برای آماده‌سازی در این راه بوده‌ام.
وی افزود: تعدادی از نفرات این تیم برای نخستین بار است که در مسابقات جهانی حاضر می‌شوند و از سوی دیگر تعدادی از نفرات باتجربه و صاحب مدال جهان و المپیک نیز در تیم حضور دارند.
رییس فدراسیون کشتی در ادامه با بیان این‌که « شرایط کشتی فرنگی در جهان به گونه‌ای است که گستردگی توزیع مدال‌ها میان کشورها زیاد است و هر پیروزی یا شکستی جایگاه کشورها را خیلی سریع جابجا می‌کند» ادامه داد: این موضوع هم یک فرصت و هم یک تهدید برای کشتی فرنگی ایران در جهت کسب نتایج به شمار می‌رود.
خادم همچنین درباره حضور چهره‌های جوان در ترکیب تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای حضور در مسابقات جهانی خاطرنشان کرد: رقابت‌های انتخابی تیم ملی فرصتی برای حضور و ظهور چهره‌های جوان در تیم ملی است. این استعدادها در جریان رقابت‌های انتخابی تیم ملی توانمندی‌های خود را به نمایش گذاشتند. در کشتی آزاد از هشت کشتی‌گیر اعزامی شش نفر برای نخستین بار است که در مسابقات جهانی روی تشک می‌روند. البته این موضوع به معنای آن نیست که ما تردیدی در توانایی‌های این جوانان داریم یا برای کسب نتیجه ناامید هستیم. من به نفرات جوان تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بسیار امیدوارم و خواستن و توانستن و انگیزه بالای آن‌ها را در تمرینات سنگینی که انجام داده‌اند مشاهده کرده‌ام.
خادم تصریح کرد: مطمئنا این نفرات جوان حریفان سرسختی در رقابت‌های جهانی خواهند داشت و ممکن است مجموعه فدراسیون کشتی هزینه هایی را بابت انتخاب این نفرات که بر اساس رقابت‌های انتخابی تیم ملی بوده در مسابقات جهانی از لحاظ کسب نتیجه بپردازد.
وی همچنین با بیان اینکه « ما دو سه هدف در مسابقات جهانی داریم» گفت: اول برای کسب سهمیه المپیک به میدان می‌رویم که موضوع مهمی است. دوم اینکه این نفرات جوان و باتجربه ممکن است فراز و نشیب‌هایی در کسب نتیجه در مسابقات جهانی داشته باشند که این امر باعث خواهد شد روی این نفرات و همچنین نفرات دیگر برای حضور در المپیک تمرکز کنیم. سومین مورد هم اینکه برای کسب نتیجه‌ای که در خور شان و جایگاه کشتی ایران است به این رقابت‌ها می‌رویم.
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در ادامه با اشاره به هدف جدی روسیه برای تکرار عنوان قهرمانی جهان گفت: روس‌ها سال گذشته در هشت وزن صاحب پنج مدال طلا شدند و این اطمینان را به تیم خود دارند که در این دوره نیز با فاصله زیاد دوباره به عنوان قهرمانی برسند. همچنین علاوه بر مبارزه با تیم‌های قدرتمندی چون روسیه ، آذربایجان و ترکیه با تک ستاره‌های تیم‌های دیگر که همواره در تاریخ کشتی ضربات جدی به کشتی‌گیران ما در راه کسب نتیجه وارد کرده‌اند مواجهیم. البته با توجه به مناسباتی که روس‌ها در کشتی جهان دارند این تک ستاره‌ها مقابل آن‌ها از پیش بازنده هستند اما مقابل کشتی‌گیران ما موضوع متفاوت است. با این اوصاف امیدوارم کشتی‌گیران ما با توجه به زحماتی که متحمل شده‌اند و جسارت و جنگندگی و غیرتی که دارند بسیاری از این خلاها را پر کنند.
وی درباره وضعیت روحی و روانی کشتی‌گیران اعزامی به مسابقات جهانی نیز گفت: یکی از موضوعات مهم در چشم‌انداز 10 ساله امور فنی در کشتی ایران ایجاد ثبات در نتایج کشتی‌گیران است. این به هیچ وجه خوشایند نیست که کشتی آزاد ایران موفق می‌شود پس از ۴۸ سال که قهرمانی خارج از خانه را بدست آورد، آن را در سال ۲۰۱۳ تکرار کند. ما باید یک ساختار فنی ثابت را تعریف کنیم. اگر می‌گوییم روس‌ها همواره قدرت فنی برتر جهان هستند بخاطر ساختار مناسبی است که در طول 70 سال در کشتی خود داشته‌اند. اگر ما بتوانیم این ساختار را شکل دهیم پایداری در کسب نتایج‌مان بوجود می‌آید و متکی به یکسری تک ستاره‌ها و اسم‌ها نخواهیم بود که پایه اصلی این کار احترام به فرآیند انتخابی تیم ملی است.
خادم افزود: این انتظار را داریم که کشتی ایران همیشه بر روی سکوی اول تا سوم جهان باشد اما این منطقی نیست با توجه به شرایطی که داریم این انتظار را داشته باشیم که روس‌ها را همیشه جا بگذاریم. ما با اتکا به غیرت و پشتوانه‌های روحی و روانی که در فرهنگمان وجود دارد به روس‌ها تنه می‌زنیم و آنها را جا می‌گذاریم، آن‌ها نیز همیشه ما را به عنوان رقیب جدی قبول دارند.
رییس فدراسیون کشتی همچنین با بیان اینکه نحوه برگزاری رقابت‌های انتخابی ۹۵-۹۴ تیم ملی برای حضور در المپیک از هم‌اکنون مشخص شده است گفت: برای همه مربیان و کشتی‌گیران تکلیف روشن شده و به خوبی می‌دانند که نفرات کشتی ایران در المپیک باید از کانال انتخابی عبور کنند. این امر باعث می‌شود بلاتکلیفی و حاشیه در امور فنی تا حد زیادی کاهش پیدا کند. کادر فنی تیم‌های ملی نیز به خوبی می‌تواند همانطور که پس از مسابقات جهانی ازبکستان برنامه‌ریزی اردوها و مسابقات را داشت از هم‌ا‌کنون برای حضور در المپیک برنامه‌ریزی کنند.
وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه مدیران ارشد سیاسی کشور به رشته‌های مدال‌آور ایران در المپیک خاطرنشان کرد: امیدوارم مدیران ارشد سیاسی کشور به ویژه دولت محترم به این موضوع توجه کنند که المپیک صرفا یک رویداد ورزشی نیست بلکه یک رویداد کاملا سیاسی و اجتماعی در ابعاد جهانی است که کشورها با حضور قدرتمند در آن توانایی‌های خود را برای برنامه‌ریزی بر روی نسل جوان خود به رخ دنیا می‌کشند. مجموعه تیم‌های ایران که در المپیک می‌توانند سهمیه کسب کنند بسیار محدودند و اگر قرار است در فرصت کمتر از یکسال تا المپیک افتخاری نصیب ایران شود از همین رشته‌ها خواهد بود. برای موفقیت این رشته‌های محدود و مدال‌آور در المپیک هم به ورود جدی مدیران ارشد سیاسی نیاز است؛ چرا که این امر فراتر از توان مجموعه ورزش و کمیته ملی المپیک است.
خادم افزود: حمایت دولت کار خیلی سختی هم نیست؛ چرا که تعداد محدودی ورزشکار از چند رشته هستند که به صورت گلخانه‌ای باید تحت پوشش قرار بگیرند . با حمایت از آن‌ها می‌توان به کسب نتیجه در المپیک امیدوار بود و این امر باید از هم‌اکنون اتفاق بیفتد. تکواندو دائما درگیر مسابقات انتخابی کسب سهمیه المپیک است و وزنه‌برداری نیز پس از کشتی، مسابقات جهانی خود را در آمریکا خواهد داشت. مگر ما چند رشته مدال‌آور داریم؟ فکر می‌کنم مردم احساس همراهی و حمایت مدیران و مسئولان محترم را با رشته‌های مدال‌آور در المپیک ندارند.
رییس فدراسیون کشتی که در استودیوی برنامه تیتر امشب شبکه خبر حضور داشت در پایان درباره پیش‌بینی خود از نتایج کشتی‌گیران ایران در مسابقات جهانی آمریکا گفت: پیش‌بینی در کشتی منطقی نیست اما امیدوارم کشتی‌گیران ما در جایگاهی قرار بگیرند که از ثبات نتیجه برخوردار باشند. انتظار داریم یکی از سه سکوی برتر دنیا را از آن خود کنند و فراتر از آن انتظارات مردم عزیزمان را از رشته کهن و ورزش اول ایران برآورده سازند . انتظار من از کشتی‌گیران جوان کمتر از باتجربه‌ها نیست و ان‌شاءالله توانایی‌های خود را به نمایش خواهند گذاشت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده