ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آیین نامه اجرای کد رهگیری برای تشخیص کالای قاچاق در مراحل نهایی

آیین نامه اجرای کد رهگیری برای تشخیص کالای قاچاق در مراحل نهایی

ایرنا/ رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور اعلام کرد : آیین نامه کد رهگیری برای تشخیص کالای قاچاق که مطابق قانون جدید تعریف شده ، در مراحل نهایی قرار دارد و این کد 17 تا 18 رقمی مانند شماره شناسنامه برای هرپاکت سیگار محسوب می شود .
علی اصغر رمزی افزود: براساس برنامه مبارزه با قاچاق کالاهای دخانی ، تعامل و همکاری با نیروی انتظامی و دستگاه های کاشف، افزایش جریمه و پاداش ها و انجام یک حرکت اقتصادی در قالب تعامل سرمایه گذارهای داخلی با برندهای معروف برای جلوگیری از قاچاق و تولید آن برند در کشور صورت می گیرد .
وی اظهار امیدواری کرد : اجرای برنامه مزبور امکان آن را فراهم سازد تا به میزان 10 الی 12 میلیارد نخ سیگار قاچاق ، کم و به تولید داخلی تبدیل شود.
وی با اشاره به راه اندازی مرکز تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: این مرکز با تلاش بی شائبه نیروی انتظامی در امر مبارزه با قاچاق کالا ایجاد شده است و باید از اقدامات آن، پشتیبانی کرد چرا که یکی از ضروریات کشور بود.
رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور در ارتباط با کد رهگیری گفت: این کد رهگیری 17 تا 18 رقم است که مثل شماره شناسنامه برای هر پاکت است که با آن می توان خرده فروشان این کالا را نیز ردیابی و شناسایی کرد.
وی با اشاره به راه اندازی مرکز تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: این مرکز با تلاش نیروی انتظامی در امر مبارزه با قاچاق کالا ایجاد شده است و باید از اقدامات آن، پشتیبانی کرد ، زیرا یکی از ضروریات کشور است .
رمزی اضافه کرد : براساس قوانین و مقررات، بحث دخانیات در کشور تابع قانون انحصار دخانیات است و این قانون از سال 1310 تصویب شد که براساس آن کشت توتون، برداشت، حمل، تولید، واردات، صادرات و توزیع سیگار با مجوز دولت صورت می گیرد.
وی تصریح کرد: براساس محدودیتی که شرکت دخانیات برای دریافت سیگارهای مکشوفه دارد، با هماهنگی صورت گرفته با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، حدود چهار ماه است که سازمان اموال تملیکی آمادگی خود را برای تحویل گرفتن سیگارهای مکشوفه اعلام کرده و محموله های مکشوفه گذشته نیز در هفتم اسفندماه 1392 معدوم شد.
رمزی موضوع گشت های کشف سیگار قاچاق را یادآور شد و گفت: گشت های مربوطه در سراسر کشور با حضور نماینده ای از وزارت صنعت ، معدن و تجارت به عنوان دستگاه کاشف در حال انجام است.
وی گفت: حدود هشت ماه گذشته، انجمن تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی که حدود 20 عضو دارد و شرکت دخانیات نیز از اعضای آن محسوب می شود ، با امکانات انجمن برای مبارزه با قاچاق تشکیل شد.
رمزی پیش بینی کرد : براساس اقدامات پیش بینی شده می توان در یک سال آینده، 14میلیارد نخ سیگار قاچاق را کاهش داد و این رقم در دنیا تاثیر زیادی خواهد داشت و با تشدید اقدامات قانونی می توان میزان قاچاق را به حداقل کاهش داد.
وی گفت : برچسب هالوگرام که برای تشخیص کالای قاچاق از غیر آن به کار می رود، حدود 14 سال قبل برای اینکه تفکیک کالای قاچاق ، توسط شرکت دخانیات اجرا شد.
رمزی اظهار داشت : علاوه بر نصب هالوگرام، ابزار دیگری مثل پیام بهداشتی نیز اجرا شد که 12 سال این روند در حال انجام بود ، اما اقدامات قاچاقچیان و سودجویان و اطلاعات نادرست به مصرف کنندگان، مبنی بر اینکه سیگارهایی که تصویر ندارد ،برای ریه مناسب است این طرح با چالش روبرو شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X