آیین نامه اجرای کد رهگیری برای تشخیص کالای قاچاق در مراحل نهایی

آیین نامه اجرای کد رهگیری برای تشخیص کالای قاچاق در مراحل نهایی

ایرنا/ رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور اعلام کرد : آیین نامه کد رهگیری برای تشخیص کالای قاچاق که مطابق قانون جدید تعریف شده ، در مراحل نهایی قرار دارد و این کد 17 تا 18 رقمی مانند شماره شناسنامه برای هرپاکت سیگار محسوب می شود .
علی اصغر رمزی افزود: براساس برنامه مبارزه با قاچاق کالاهای دخانی ، تعامل و همکاری با نیروی انتظامی و دستگاه های کاشف، افزایش جریمه و پاداش ها و انجام یک حرکت اقتصادی در قالب تعامل سرمایه گذارهای داخلی با برندهای معروف برای جلوگیری از قاچاق و تولید آن برند در کشور صورت می گیرد .
وی اظهار امیدواری کرد : اجرای برنامه مزبور امکان آن را فراهم سازد تا به میزان 10 الی 12 میلیارد نخ سیگار قاچاق ، کم و به تولید داخلی تبدیل شود.
وی با اشاره به راه اندازی مرکز تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: این مرکز با تلاش بی شائبه نیروی انتظامی در امر مبارزه با قاچاق کالا ایجاد شده است و باید از اقدامات آن، پشتیبانی کرد چرا که یکی از ضروریات کشور بود.
رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور در ارتباط با کد رهگیری گفت: این کد رهگیری 17 تا 18 رقم است که مثل شماره شناسنامه برای هر پاکت است که با آن می توان خرده فروشان این کالا را نیز ردیابی و شناسایی کرد.
وی با اشاره به راه اندازی مرکز تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: این مرکز با تلاش نیروی انتظامی در امر مبارزه با قاچاق کالا ایجاد شده است و باید از اقدامات آن، پشتیبانی کرد ، زیرا یکی از ضروریات کشور است .
رمزی اضافه کرد : براساس قوانین و مقررات، بحث دخانیات در کشور تابع قانون انحصار دخانیات است و این قانون از سال 1310 تصویب شد که براساس آن کشت توتون، برداشت، حمل، تولید، واردات، صادرات و توزیع سیگار با مجوز دولت صورت می گیرد.
وی تصریح کرد: براساس محدودیتی که شرکت دخانیات برای دریافت سیگارهای مکشوفه دارد، با هماهنگی صورت گرفته با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، حدود چهار ماه است که سازمان اموال تملیکی آمادگی خود را برای تحویل گرفتن سیگارهای مکشوفه اعلام کرده و محموله های مکشوفه گذشته نیز در هفتم اسفندماه 1392 معدوم شد.
رمزی موضوع گشت های کشف سیگار قاچاق را یادآور شد و گفت: گشت های مربوطه در سراسر کشور با حضور نماینده ای از وزارت صنعت ، معدن و تجارت به عنوان دستگاه کاشف در حال انجام است.
وی گفت: حدود هشت ماه گذشته، انجمن تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی که حدود 20 عضو دارد و شرکت دخانیات نیز از اعضای آن محسوب می شود ، با امکانات انجمن برای مبارزه با قاچاق تشکیل شد.
رمزی پیش بینی کرد : براساس اقدامات پیش بینی شده می توان در یک سال آینده، 14میلیارد نخ سیگار قاچاق را کاهش داد و این رقم در دنیا تاثیر زیادی خواهد داشت و با تشدید اقدامات قانونی می توان میزان قاچاق را به حداقل کاهش داد.
وی گفت : برچسب هالوگرام که برای تشخیص کالای قاچاق از غیر آن به کار می رود، حدود 14 سال قبل برای اینکه تفکیک کالای قاچاق ، توسط شرکت دخانیات اجرا شد.
رمزی اظهار داشت : علاوه بر نصب هالوگرام، ابزار دیگری مثل پیام بهداشتی نیز اجرا شد که 12 سال این روند در حال انجام بود ، اما اقدامات قاچاقچیان و سودجویان و اطلاعات نادرست به مصرف کنندگان، مبنی بر اینکه سیگارهایی که تصویر ندارد ،برای ریه مناسب است این طرح با چالش روبرو شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیین نامه اجرای کد رهگیری برای تشخیص کالای قاچاق در مراحل نهایی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X