ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واعظی به جمهوری آذربایجان می رود

واعظی به جمهوری آذربایجان می رود

ایرنا/ مدیر مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از سفر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به جمهوری آذربایجان در روز چهارشنبه خبر داد.

محمدرضا فرنقی زاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سفر محمود واعظی به آذربایجان با هدف بررسی طرح ها و برنامه هایی است که سال گذشته برای افزایش سطح همکاری های دو کشور تدوین شده بود.
وی با بیان اینکه واعظی رئیس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان است، گفت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این سفر با مقام های اقتصادی آذربایجان دیدار و گفت و گو خواهد کرد.
به گفته فرنقی زاد، واعظی را در این سفر جمعی از فعالان اقتصادی و صنعتی بخش های دولتی و خصوصی کشورمان همراهی می کند.
مدیرکل مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: در این سفر که روز چهارشنبه اول اردیبهشت ماه انجام می شود، واعظی و مقام های آذری کلنگ اجرای پروژه اتصال راه‌آهن آذربایجان به ایران (آستارا – آستارا) و همچنین احداث پل راه‌آهن بر رودخانه ارس را برزمین خواهند زد.
با اجرای پروژه کریدور شمال جنوب، کشورهای شمالی دریای خزر از طریق ایران به خلیج فارس راه خواهند یافت. همچنین، ارتباط ایران با این کشورها و اروپا از این مسیر امکانپذیر خواهد بود.

فرنقی زاد گفت: واعظی که به دعوت همتای آذربایجانی خود، به آذربایجان سفر می کند، روز پنج‌شنبه دوم اردیبهشت ماه، نیز برای پیگیری تصمیم ها و موضوع های مطرح شده در سفر آقای الهام علی اف به ایران، جلسه هایی با مقام های جمهوری آذربایجان خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، حجم مبادلات تجاری ایران و جمهوری آذربایجان در بخش غیرنفتی به 500 میلیون دلار می رسد، اما در مجموع، حجم مبادلات تجاری دوکشور در بخش های نفتی و غیرنفتی بیش از یک میلیارد دلار است.
مقام های ایران و جمهوری آذربایجان حجم مبادلات تجاری فعلی بین دو کشور را قانع کننده نمی دانند و معتقدند با توجه به ظرفیت های بزرگ اقتصادی دو طرف و نیز مزیت های همسایگی و ترانزیتی می توان ارزش فعلی مبادلات را به میزان قابل توجهی افزایش داد.
سال گذشته الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان به همراه هیات بزرگ اقتصادی وارد تهران شد تا در خصوص افزایش سطح همکاری ها با مقام های عالی کشور گفت و گو کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X